HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: ned kol 25, 2019 21:26.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet vel 13, 2009 10:47 
Off roader

Slike chu metnut samo mi još mora proći registracija.

Kia je bila obična Prajdica negdje iz 98, 00 frendova. Ništa posebno samo je bila spuštena i imala slick gume, malo je nešto radio na motoru mislim da je neke chipove metao isl. S tim da se prije puta zabio u neku bankinu kod Motovuna tako da nam prednji desni amortizer nije baš radio. Još nam je guma počela puštati u Makedoniji, jer smo u Albaniji pobrali kamenčinu nasred autoceste, a mi naravno nismo imali rezervnu. Čudno je kako na autocesti u Srbiji rijetko koja pumpa ima "vazduh".

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet vel 13, 2009 10:55 
Off roader

slika
granica između Crne gore i Albanije, obavezno je kupiti "vizu" koja se dobije na papiriću iz teke i košta 10eura

slika
Zanima me jeli i ova krava morala kupiti vizu?

slika
Ovako izgleda prosječna benzinska, valjda ako nema goriva kupiš kozu da te vuče.

slika
Magistralna cesta.

slika
Nešto poput rotora u Novom Zagrebu.

slika

:lol:

slika

slika

slika

Bačvice u Durrasu (Drač)

slika

slika

Kada smo došli u Sofiu bio je mrak, prometni kolaps ekipa se voui po kolnicima, praktički možeš potapšat onog u susjednim autu, tri trake pet kolona i tako.

slika

Ovo je s ohrida.

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet vel 13, 2009 20:22 
Off roader

Ovo zadnje je Volvo laplander, (C 303, troosovonac), sa portal mostovima, koji su jako cjenjeni i koristi ih većina evropskih graditelja hard babaroga.LR

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned vel 22, 2009 21:33 
Off roader

Pozdrav Goran

Kad se sjetim da sam prije dvije godine pitao kod Tomica naseg zastupnika Land Rovera ,da li misle napraviti druzenje za vozace Land Rovera = nula bodova, :twisted: nisu napravili niti mali rostilj kao znak dobre volje ,a sat servisa 370 kn eto toliko koliko razmisljaju o vozacima.
Svaka cast na hrabrosti.
land_rover_camel

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned vel 22, 2009 23:37 
Off roader

Zanima me Vaše mišljenje o tome što biste Vi ponijeli sa sobom na takav put. Što mislite da je naj bitnije, bez obzira mislite li na jelo, mehaniku ili bilo što drugo vezano na tu temu!! a1 :klanjanje

Vrh

Naslov: Albanija
PostPostano: pon vel 23, 2009 00:14 
Off roader

Pozdrav Goran
Moj mali savjet je da si si uzmeš dobrog sponzora i kameru,jer tko daleki put je tesko izdrzati novcano (self pay),mozda da to napravite kao putopis ima vise smisla,podici na jednu visu razinu.Znam da Albanija nije baš zanimljiva za nas Hrvate , vise mi se dojmi Azija ili Južna Amerika ili blize Hr poput Rumujske ,Rusije.
land_rover_camel

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon vel 23, 2009 00:23 
Off roader

Pa ruta je u principu već određena! Što se tiče love poslali smo a i još ćemo, upite o sponzorstvu. Dečki su rekli da im treba cca 30.000kn po autu. Ako se dobije što od sponzora super, no oni su odlučili sami to odraditi!

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon vel 23, 2009 00:30 
Off roader

Prema putopisu srpskih bikera na linku što je poslao AFE meni ne izgleda kao neka velika divljina. Ne znam dali vam se isplati ići brodom do Dubrovnika, u prvom redu zbog cijene takvog prevoza. Predpostavljam da mislite uglavnom kampirati, prema tome treba vam, osim naravno potpuno ispravnih i servisiranih auta i poštena kamp oprema, prave karte, GPS uređaj, CB stanice i neka, ne prevelika zaliha hrane, vode i goriva. Tamo sigurno ima i benzinskih pumpi i super marketa u kojima možete popuniti zalihe. Treba naravno provjeriti vizni režim za naše građane za zemlje u koje kanite ući. Najvažnije je dobro planiranje i priprema. Alat i rezervni dijelovi? Neznam, alat ti trba onoliko koliko se znaš služiti njime, a rezervni dijelovi za takav put od 2-3 tisuće kilometara, ako je auto ispravan i servisiran, mislim da ne. Neznam kako si došao na cifru od 30 tisuća kuna po autu. Za te novce možete u Maroko.LR

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon vel 23, 2009 00:47 
Off roader

Vidim da sam možda malo smutio stvar pa da objasnim gotovo u samom startu. Na put ne idem ja zbog vremenskog a i novčanog ograničenja! placko2 placko3 Cifra je velika. To sam i ja prokomentirao no i sam si spomenuo brod a to je tek jedna stavka. Treba uzeti u obzir i "nevidljive" troškove a to je naprimjer prošlotjedni posjet Albanskom konzulatu u ZG koji nam je stvarno izašao u susret i pripremio neke reklamne i dr. materijale. Za usporedbu od našeg konzulata u Albaniji koji nam se nije udostojio niti odgovoriti na naš mail (inf. od prošlog tjedna). Savjet o nespavanju u stilu kampiranja također poskupljuje jer hoteli i ili prenoćišta nešto koštaju. Put baš ne vodi(predviđeni) po previše asfalta pa je čak i u planu unajmljivanje vođe puta sa svojim terencem na naj opasnijem i naj zahtjevnijem dijelu puta! :mig

Vrh

Naslov: Albanija 2009
PostPostano: pon vel 23, 2009 00:55 
Off roader

Ma super za decke imaju hrabrost u ovo vrjeme,naglas sam razmišljao,neka nazovu ekipu iz Jadran filma i neka procitaju knjigu od Borisa Svaki Dan je Nedjelja.Eto
Na tavanu mi stoji krati krov za defendera pick up-a mozes ga namontirati na kratgoga i rjesiti problem.
land_rover_camel

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: