HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: sub stu 23, 2019 00:48.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned stu 26, 2006 01:01 
DoAdmin

Ja bih bio za. Nema me u ZG od 13-17.12. i od 7-14.1.
Osim toga, sve hoda!

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned stu 26, 2006 01:34 
Site Admin

ok, mozda je i najbolji termin druga polovica 1. mjeseca...
znate kak bu poslije doceka :oops:
kaj ostali misle?!

if off road is a sin I'll go straight to hell! :mig :suzuki:

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon stu 27, 2006 23:13 
Site Admin

ovako.... kratka informacija... imate cca mjesec dana na razmatranje... :D

kak vam se cini okolica kutine?!
2 dana.... tko nesmije ostati, moze doma kad mu pase...
tko se smatra off roaderom, povede i zenu i zaruzi uz muziku do drugog dana pa opet na voznju... :twisted:
druga polovica 1. mjeseca...

if off road is a sin I'll go straight to hell! :mig :suzuki:

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto stu 28, 2006 00:49 
Off roader

meni odgovara, dotlen bi trebalo stic vitlo i zadnja spera. :)

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto stu 28, 2006 00:53 
Moderator

heheh pa ti se ne salis renee,koje si vitlo uzeo i koju blokadu?

ja cu na zalost cijeli prvi opet biti u crnoj africi

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri stu 29, 2006 20:37 
Off roader

Pun pogodak ! Meni odgovara druga polovica 1mj. a sta se tice mijesta pase mi bilo di !

Ajde renee daj baci koju slikicu kako napreduju radovi na Wrangleru ! ?

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri stu 29, 2006 22:13 
Off roader

vitlo sam za sad uzeo u vilija milimarker e9500 elektricni,trebao bi stici za nekih 40 ak dana , kojega poslje mislim stavit nazad kad kupim nesto bolje za sprijeda.
a speru sam uzeo od detroit E-Z locker, nestao kao lock-right, posto poslje mislim mijanjat i prijenose negdje oko 2 mjeseca sam se dogovorio sa grotom, i jos neznam sta ce bit od mostova, ocu li ostavljat ove 30 i 35 ili ce ic mostovi od unimoga, tako da sad ne zelim kupovat nista skupo pa da nebi poslje mora bacat, a ako buden ceka da jeep bude u potpunosti gotov necu se nikad vozit.
a i vako 90 % posla radim sam a i nemam puno vrimena , ma znas vec kako je, taman san ubacija novi motor 4,0, nove auspuhe, nova zadnja svitla lediode, sve home made.
a slike , nesto poslikam sutra pa pošaljem.

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet stu 30, 2006 00:39 
Moderator

ma pusti si ove mostove ili si nabavi one kao sta ima knapic,lagani su a ne lome se,pa vidio si da nisam niti ja nista slomio,kod unimoga cim pomislis nesto radit je 500 eura barem, a auto ti oteza 500 kila barem sve skupa ako napravis kao sta ima i krota sa diskovima i sve to, ne znam koliko se to isplati,njemu radi dobro to ali se je bogami nasarafio oko toga i kamo god krene dalje od 20 km od kuce mora ici na slep sluzbi jer inace nikad ne stigne

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet stu 30, 2006 12:51 
Off roader

2Renee. Ako ćeš se voziti s 35" gumama, pa čak i boggericama, dosta su ti mostovi koje imaš, pojačani iznutra drugim elementima. Danas na tržištu postoje gotovi kitevi koje ubaciš u Danu 35 i dobiješ debljinu axle od Dana 44 + što su Chrom molly, znaći 35% jaće od standarda Dana 44.
Za prednji most isto tako imaš Chrom molly kit debljine Dana 44 i još ako pojačaš križeve OX križima imaš most jaći od Dana 44. Moraš znati da je i kod Dana 44 front najveća mana prednji križ koji fizićki ne more biti veći nego iste dimenzije kao Dana 30 pojačani križ. Naravno svi ti kitevi idu uz lockere specjalnih dimenzija tako da moraš u trenutku odluke kupiti:
Locker, prijenos i poluosovine. Nije mala stavka, ali još uvjek jeftinija od kupovine Dana 44 a da ne prićam o naknadnim preradama istih.
Po mostu ti dođe cca 1300 do 1400E cijeli kit.
Unimog, no koment. Od iduće godine dogovaramo izbacivanje traktorskih i ostalih nehomologiranih guma. Šta tada, samo ono što je ućinio Krota. Tokarit manje diskove, prihvate, flanđu za drugu felgu.... samo materjal preko 1000,00E da biš uspio staviti neke homologirane gume od 17". dakako, postoje i homologirane gume za off-road od 18-20" ali cifre su do nebesa, ali ja uvjek kažem: Tko ima 2000 i preko eura za unimog mostove ima valjda još dvije za takove gume. :? :? :?
Jednostavno na utrkama ekstreme specjalaca nedjeljom gdje organizatori zaliju rupe vodom i ućine živo blato jedna guma traktorskog profila nije fer, jer razdere kompletnu rupu i ućini kolotećine da ostali ne mogu proći. Lani smo na sastanku bili 3 glasa za i 3 glasa protiv tih guma, naš je klub bio fer ( iako u našem klubu nitko ne vozi traktorice ) digli smo ruku za još jednu godinu sa traktoricama te je glasovanje ispalo 4:3. Ali i ta je godina prošla i natjecatelji su imali dovoljno vremena da se pripreme za sezonu 2007. Ove smo godine doista odlućili dignuti ruku protiv takovih guma na takmićenjima.
Dakako, to se odnosi samo na ekstreme klasu. U klasi soft, gdje nemamo iskustva, tu niti ne želimo davati svoja mišljenja. Ali moje ( samo moje, ne klubsko ) je mišljenje da u klasi soft, gdje nema blatnih rupa i gdje jednostavno možeš maltene cijelu stazu odvoziti bez vitla, guma tipa tomo vinković je više nego deskriditirana jer takovom gumom nemožeš jurcati 80 na sat kroz šumske puteve i vlake, stoga je u toj klasi ne smatram nikakvim konkurentom već gubitnom kombinacijom pogotovo što se boćnih nagiba tiće. A znajući da se dećki u softu voze i vozilima sklepanih od dijelova, i da su financijski uvjeti veoma loši, ne vidim razloga zašto zabraniti tu gumu na takmićenjima te samim time odmah u startu eliminirati par dečki koji su sa takovim gumama došli omasovit taj sport. Dajmo ove godine i njima rok od godinu dana da se lagano konsolidiraju te odluće u životu u kojem off-road smjeru žele poći.

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet stu 30, 2006 14:50 
Off roader

da da , slazem se sa tim traktoricama, ako se ide na natjecanje onda bi trebalo bit nekih pravila a pogotovo s tim traktoricama , nek budu pravila da se koriste offroad gume i to je to, a sad ko ce koju izabrat njegova stvar, bf-mud ili boggerice itd.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: