HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pet stu 16, 2018 10:32.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 119 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pomoc kod odabira
PostPostano: čet vel 02, 2012 23:51 
Moderator

Bare je napisao/la:
e,valja mi i ta toyota.vidim da je i povisena,uske gume,nesto tovarnog prostora...kako je samo nisam naso i prije.. :hm
jest da su mi pick-up-i malo neudobni,vozio sam starije mazde,ali ok.cini mi se da je i svijeze farbana..

ovu je uzeo čovjek iz slatine od crvenog križa
i malo je sredio
e sad imali su 6 hiluxa istih samo su neke bile 2,4d i 2,8d
i sve su prošle kroz moje ruke
mogu ti reč da su j...ne
trvornički su tako visoke
gume 7,50.16-ring felge
htio sam je ja uzet od CK
ali nemam pravo,ko i zaposlenici CK za kupovinu od njih
več od treče osobe
takva su pravila

Vrh

PostPostano: čet vel 02, 2012 23:56 
Off roader

znaci od starijih patrola,bolja bi mi preporuka bio pajero...u cem je stvar generalno govoreci?bolji motor?citao sam vec sta je sa nissanima 2.8d...u pravilu ne volim pick-upe,al mogla bi proc..jos je i bijele boje...taman bi mi legla... :D ..imam golfa dvojku bijelu,vec 25 godina,nikad stala nije...osim u blatu,svake jeseni pozapadam 10-15 puta,asov ni ne vadim iz nje,sajlu ne nosim,uvjek se sam iskopam :wink:

Vrh

PostPostano: pet vel 03, 2012 00:02 
Moderator

Bare je napisao/la:
znaci od starijih patrola,bolja bi mi preporuka bio pajero...u cem je stvar generalno govoreci?bolji motor?citao sam vec sta je sa nissanima 2.8d...u pravilu ne volim pick-upe,al mogla bi proc..jos je i bijele boje...taman bi mi legla... :D ..imam golfa dvojku bijelu,vec 25 godina,nikad stala nije...osim u blatu,svake jeseni pozapadam 10-15 puta,asov ni ne vadim iz nje,sajlu ne nosim,uvjek se sam iskopam :wink:

bit je u tebi ti kupuješ
pa moraš sam odlučit za kaj ti treba i što ti treba
u patrola su svi r6 motori koji nevole temperaturu i tak dalje

Vrh

PostPostano: pet vel 03, 2012 00:08 
Off roader

sve mi odgovara.kratki pajero il patrol mi odgovara zbog kraceg medjuosov. razmaka,teze ce nasjest,al ovaj pick up mi je opet ok,jer je vec podignut a ima i klimu...za jedno mjesec dana cu ic u kupovinu,pa cu vidit sta ce se prodat,a sta ce se novog pojavit..

Vrh

PostPostano: pet vel 03, 2012 00:13 
Moderator

pametno malo prati njuškalo
nači čese več nešto

Vrh

PostPostano: pet vel 03, 2012 10:23 
Off roader

u patrola su svi r6 motori koji nevole temperaturu i tak dalje[/quote]

Ali patroli mogu imati i 4.2 d motore, istina svi su oni UN porijekla, a ne samo 2.8 td. Za razliku od 2.8 koji ima aluminijsku glavu koja može imati problema, 4.2 ima glavu od gize i nema tih problema. To je motor al pari toyotinom 4.2d, nema ni remen ni lanac već vezu preko zupčanika, odličan motor. Ima jedan takav na njuškalu iz Osijeka.
Dapače, na stranim forumima (Australia) kažu da je i bolji od toyotinog 4.2 jer da ovaj yotin ima neke probleme s letećim ležajevima??
Inače, i 2.8 td je jako dobar motor, samo ne tjerati na hladno, počekati da se malo ohladi prije gašenja i bez dugih vožnji autoputom u visokim okretajima i taj motor može napraviti 600-700 tkm.

Vrh

PostPostano: pet vel 03, 2012 12:32 
Off roader

ante je napisao/la:
u patrola su svi r6 motori koji nevole temperaturu i tak dalje

Ali patroli mogu imati i 4.2 d motore, istina svi su oni UN porijekla, a ne samo 2.8 td. Za razliku od 2.8 koji ima aluminijsku glavu koja može imati problema, 4.2 ima glavu od gize i nema tih problema. To je motor al pari toyotinom 4.2d, nema ni remen ni lanac već vezu preko zupčanika, odličan motor. Ima jedan takav na njuškalu iz Osijeka.
Dapače, na stranim forumima (Australia) kažu da je i bolji od toyotinog 4.2 jer da ovaj yotin ima neke probleme s letećim ležajevima??
Inače, i 2.8 td je jako dobar motor, samo ne tjerati na hladno, počekati da se malo ohladi prije gašenja i bez dugih vožnji autoputom u visokim okretajima i taj motor može napraviti 600-700 tkm.[/quote]

znam tu proceduru sa zagrijavanjem i gasenjem motora,pogotovo ako su turbaci...4.2d nissanov motor jel i on redni 6-tak?za autoput imam auto,zapravo ih imam vise.sad bi uzeo nesto za moj gust.i koliko se krecu cijene 4.2d motora?

Vrh

PostPostano: pet vel 03, 2012 16:06 
Off roader

Jest, redni šestak, cijeli od gize, dva filtera ulja, dva filtera nafte. Bez turba, sa zupčanicima za vezu s bregastom. Izuzetno kvalitetni motori, prema australskim forumima rade redovno do milijun km, a ima ih i s 1,5 mil. bez generalke. Ja sam nedavno kupio jednog takvog 1994. godište i moj je izvrstan, bez greške. Imao sam novu navaru - prvi vlasnik, i koliko sam dobio za nju, toliko sam dao za tog patrola i preporodio sam se.

Na njuškalu je jedan takav patrol, piše 7.500 eura, ali treba pregovarati. Ima i stara yota hj61 4.0d na njuškalu isto dobar auto.

A ovakve aute (patrol 4.2d, toyota 4.2 i 4,0d) je grijeh uspoređivati s pajerom, bez uvrede vlasnicima pajera.

Vrh

PostPostano: pet vel 03, 2012 17:23 

ante je napisao/la:

A ovakve aute (patrol 4.2d, toyota 4.2 i 4,0d) je grijeh uspoređivati s pajerom, bez uvrede vlasnicima pajera.

To je tačno, to ni ne treba niti se može upoređivat sa pajerom. Ali treba znati da su takvi raritet, i možeš jih na prste jedne ruke izbrojat koliko jih se vozi na našim prostorima.
Niti se može reči da su patroli i toyote loši. Dapače, strojevi su to, ali treba puno više love za dobar patrol ili toyotu nego za dobar pajero.

Nisam imao pajero niti mislim kad imat, ali pajero je neverovatno izdržljiv i močan na terenu. A nije uz to ni loš kao auto za svaki dan. U odnosu uloženo dobiveno je pajero dobar odabir. Ne kvari se, jednostavan je za održavanje a drži i cijenu pa nema mnogo pušinga na njemu.

Vrh

PostPostano: pet vel 03, 2012 17:43 
Off roader

To je sve točno, što stariji pajero-ti to bolji. Ali trenutno na njuškalu ima 1 toyota 4.0 (hj 60 ili 61), jedna 105 hzj, i jedan patrol y60 4.2d. Sad treba vidjeti kakvi su stvarno, i da li vrijede novce koji se za njih traže. Ova hzj 105 sigurno vrijedi, ali je cijena oko 14000 eura. Iako, da mogu radije bih za nju dao i 40000 iako je stara 11 godina i ima 200tkm, nego taj isti novac za novu toyotu 3.0ditd (ova na našem tržištu) jer sam stava da ova hzj 105 vrijedi kao barem 3 ove redovne na europskom tržištu.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 119 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: