HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pet kol 17, 2018 08:10.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kupnja ...nečeg... za 4k €
PostPostano: pet ruj 14, 2012 08:16 

Pozdrav svima.

treba mi nešto savjeta oko kupnje vozila.

Budžet mi je 4000€, +-200€, planirao sam još neko vrijeme skupljati lovu ali se pojavila potreba da uzmem ranije.

Zaljubljenik u defendere, ali to trenutno ne dolazi u plan. Vozilo mi treba za 20km svakodnevnog putovanja na posao + 5000km terenske vožnje, i treba biti sa većim bunkerom za smještaj boxa sa psom, znači godišnja kilometraža je oko 10-15tkm.

Trebao bi biti dizel jer mjesta za bocu plina nemam zbog psa a prerade sa tankovima i instalacije mi nisu isplative.

Čitao sam na ovom i na drugim forumima nešto komentara o kii sportage, prvog generaciji, susjed mehaničar mi tvrdi da je to najbolji izbor, mazdina mehanika itd itd, kupiti za 2-3k € i malo ga podignut i stavit veće gume, samo svugdje sam pročitao da su benzinci pouzdaniji od dizela a na oglasima i nema nešto ponude sa nekom manjom kilometražom, ne preferiram benzince sa 200tkm, preživio bih tu potrošnju od 10-14L

Naletio sam neki dan baš iz rijeke ovaj oglas http://www.njuskalo.hr/auti/jeep-cherok ... as-5548836

Telefonski sve zvuči okay, dobiven u kompenzaciji, u super stanju bla bla, mislio sam skočit sa svojim mehaničarem da ga stavi na dizalicu i detaljno provjeri.

Imam doma jednog jeep entuzijasta, a i sam volim jeepa
samo sam uvijek mislio ako ga budem kupovao da će biti benzinac a ne ovi neslavni dizeli

Znam da sve ovisi o tome kako je održavan, da je bolji održavan dizel nego neodržavan benzinac, ali što treba posebno provjeriti kod npr. ovog primjerka? koje zamke mogu biti?

Koliko uopće ti dizeli mogu preći uz dobro servisiranje?

Planiram ga koristiti minimum 5-6godina.

Slobodno preporučite i neko drugo vozilo koje mi možda nije palo na pamet koje bi bilo pametna kupnja

Hvala i lijep pozdrav.

Vrh

Naslov: Re: Kupnja ...nečeg... za 4k €
PostPostano: pet ruj 14, 2012 08:24 
Off roader

Po meni ,Sportage benzinac je odličan izbor. Zbog boce plina se ne trebaš plašit, jer ona ide pod auto, tako da bunker ostaje slobodan. Moj drugi glas ide za Pajero. Dizel,naravno.

Vrh

PostPostano: pet ruj 14, 2012 09:46 
Moderator

:D :D Ako je propisno odrzavan onda nebi smjelo biti iznenadjenja. I to nije cherokee nego grand cherokee. problematicne mogu biti glave motora(ima ih cetiri, svaki cilindar posebno). Kod toga motora (VN) problem je hladjenje zadnje(cetvrte) glave. Medjutim ako nije natjeravan(pregrijan) i koristeno je kvalitetno ulje onda problema nebi smjelo biti. Paznju obratiti na pogone (kardane i poluosovine kao i na reduktor). Kako su servisirani i koje je ulje koristeno pri zamjeni (ako je mjenjano, a s tom kilometrazom bi moralo biti). Sve drugo je kao i kod svakog drugog prometala.

Pa ako je dobro odrzavan i pazen onda do 500 000 km.

Vrh

PostPostano: pet ruj 14, 2012 11:54 

volio bi vidjet toga koji je napravil pola milijuna km sa tim motorom.

Vrh

PostPostano: pet ruj 14, 2012 13:33 
Off roader

alien je napisao/la:
volio bi vidjet toga koji je napravil pola milijuna km sa tim motorom.

ja znam jednog Cherokee 2.5 dizel koji je napravio pol miljnuna i malo više bez diranja i prčkanja po motoru al naravno čovijek koji ga vozi je prvi vlasnik i uvijek svakih 10 000 km održavan i servisiran kod Dr.Jeepa a plus vlasnik je inače vozač kamijona i zna kako sa dizelom postupat i vozit ...

ovaj Grand sa oglasa nikako ne preporučam jer taj motor za Granda je preslab i onda ga tijera svaki vozač pa motori odu samo tako , ako želiš čherokee onda uzmi ovog http://www.njuskalo.hr/auti/jeep-cherok ... as-4220702
Nedavno servisiran motor i mijenjane glave kod Dr.Jeepa ... nikako ga nije mogao uništiti jer poslje rađenja motora nije napravio niti 10 000km ... Sretno u kupnji ...

Vrh

PostPostano: pet ruj 14, 2012 20:55 

Hvala na odgovorima,

@cobalt sportage mi nekako djeluje kao najsigurnija opcija, ali nekako je slaba ponuda kod nas, a što se tiče plina, na nekom stranom forumu sam pročitao da taj motor baš ne voli plin. pajero... nema kvalitetnog unutar mog proračuna :|

Što se tiče tjeranja jeepa, nemam tešku nogu na gasu, doma imam starog benzinca vw-a pola `98 i novog hyundaija i30cw 1.6 crdi i obojicu polako vozim dok se motori propisno ne zagriju, gaženje gasa me prošlo sa 20 godina
cilj mi je all round pouzdano vozilo, većinu terena što bi vidio bi bio soft, i ako se pokaže potreba nešto malo žešćeg radi "više sile" ili potrebe (zanimacija-vodič potražnih pasa)

pretpostavljam da je grand dosta skuplji za održavanje od manjeg brata?

eh kad bi bio neki pouzdani jeep 4.0 ili 5.2 sa plinom ispod ugrađenim i ispod 200tkm za tu cifru to bi bio bingo

održavanje sportage - cherokee? japanski korejac ili redneck? čiji su dijelovi teže dobavljivi i skuplji? jeep je ipak rašireniji nego sportage kod nas

mislio sam preko vikenda pogledat ovog granda ali mi mehaničar otišao za vikend malo na odmor. :uh

naravno, drugom muškom članu kućanstva zapelo ovo za oko http://www.njuskalo.hr/auti/jeep-cherok ... as-1532510

uhvatila ga kriza srednjih godina :mrgreen: :lol:

Vrh

PostPostano: pet ruj 14, 2012 21:49 
Off roader

Nego, ako godišnje praviš toliko kilometara...šta će ti plin? (mislim na Sportagea. 8-12 l/100)
Ćiro 4.0 je po meni isto O.K. A uklapa se u proračun. Koliko je kvarljiv, nisam kompetentan da pišem, jer ne znam... Znam da dijelova za upgrade ima koliko te volja, šta te volja.
Sa Sportageom je malo teže, ali ne i neizvodivo. Dijelova ima, ne samo kod ovlaštenih i lako su dobavljivi. No u današnje doba, i za jednog i za drugog sve se nađe po nekim razumnim cijenama....samo ovisi jedino koliko često trebaš tražit :twisted:

Vrh

PostPostano: sub ruj 15, 2012 11:32 

Hm, za sportage-a sam imao info da troši 10-14L sa 2" liftom iako ni to nije prestrašno.

Ovaj jeep 4.0 H.O. s plinom mi je jako primaljiv ali kad bih to uzeo nekako sumnjam da bih ga često vozio, imam kuću u G.kotaru, svake godine izvlačim i drva i već vidim situaciju kad se u subotu probudim i želim za vikend bacit neku rutu a nema ljubimca u dvorištu :upi a ono stari ga maznuo za svoje gušte :evil:

možda je i dobra opcija, nekako sumnjam da kroz neko bliže vrijeme nebi sam krenuo u neke preinake, tipa lift kita i većih guma sa drugim ser. modelom

mislim da sam pročitao ovdje kad je već ugrađen plin za zamjenu originalne benz.boce sa manjom od 10-20L i stavljanjem plinske ispod auta, moguće atestirati samo se ne mogu sjetit koliko treba odvojiti za tu opciju?

poznaje netko taj primjerak?

stari bacio pogled i na ovaj oglas http://www.njuskalo.hr/auti/jeep-cherok ... as-5261917

stavljen nedavno audijev 6cyl. motor, nekako mi poznato djeluje? kao da sam ga vidio na ovom forumu već

Vrh

PostPostano: sub ruj 15, 2012 11:39 
Off roader

Target je napisao/la:

naravno, drugom muškom članu kućanstva zapelo ovo za oko http://www.njuskalo.hr/auti/jeep-cherok ... as-1532510

uhvatila ga kriza srednjih godina :mrgreen: :lol:

Ovaj Cherokee je pun pogodak , već dugi niz godina servisiran kod Dr,Jeepa ima plin , blokade a motor i mijenjač su održavani kako spada a koliko znam motor je predihtan i tip ga prodaje isključivo radi kupnje novijeg granda ....

a vidi sa StylMunchy on ima dva Granda V8 pa pošalji mu PP i dogovori šta i kako ....

Vrh

PostPostano: sub ruj 15, 2012 12:47 

Definitivno nebih uzimao Granda, prevelik, preluksuzan i nepotreban za mene.

Ovaj Čiro me sve više privlači :hm :hm :hm

Trebalo bi vidjeti i financije da li se mogu toliko još razvući, kratak sam kojih 3000-4000 kn kad se uračuna i prijepis

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: