HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pon pro 10, 2018 00:55.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: pomoc i preporuka u nabavci novog mezimca ^^
PostPostano: sri srp 02, 2014 11:07 

Jimni je bas bas premal...auto za 4-5 osoba ^^ Je potrošnja zatim pozdanost,dostupnost djelova, neki od navedenih ili na foru navedenih. Također bih volio misljenja vasa između frontere, vitare i pajera kojem bi dali prednost i zasto. Budžet je 5000 eura otprilike. Zaboravih napomenuti da vozilo mora biti do 80kw -.-"

Vrh

PostPostano: sri srp 02, 2014 11:08 

halo "susjed" :mah
Frontera baš i nije najbolji izbor,skupi djelovi da se smrzneš,a Pajero je puno bolji izbor i na terenu i van njega
za dostupnost i cijenu djelova ti je opet Nivuška najbolji izbor,mađa i kupiš ju cijelu u djelovima :hihi
a Jimny bi po meni bio odličan izbor,ak ti odgovara što je malen,na terenu bolji od svih navedenih,na cesti skoro ko Niva(govorim o urednoj Nivi :hihi )

This is not a daffodil, repeat, this is not a daffodil!

Vrh

PostPostano: sri srp 02, 2014 11:36 

Kasnim :mrgreen:

od navedenih Pajero,najbolji izbor,pouzdaniji je,izdržljiviji,bolja prohodnost,na cesti bolji od Frontere,a s Vitarom na cesti je tu negdje isti su
a djelovi i potrošnja,hebiga to su terenci :nev

Vrh

PostPostano: sri srp 02, 2014 12:10 

:mah Ma je da upravu si susjed potrosnja bas i nejde bas snjima u istu recenicu al opet kolko tolko sto manje to bolje al na kraju krajeva je najbitnije da se sto manje kvare i da sto vise djelova ima za njih ja sam za 4 runnera djelove trazio pa mislio sam da cu za tenka lakse nac. ^^ hahah a nivuska kolko god mi je srcu draga hehehe poslje velike srece koju sam imo s njom cisto sumnjam da ce stara dat zeleno svjetlo za kupnju. Sreca pa nisu skupe pa neku crnjaka jeftino nades to bi mozda mogo i sam isfinancirat, neku nereganu cisto za izivljavanje :hihi ^^

Vrh

PostPostano: čet srp 03, 2014 09:08 

a što se goriva tiče zavisi za koji se stroj odlučiš
Frontera je bolja sa benzin-plin,gubiš gepek,,ali ušteda je tu,a naftaš je kod njepoznat po pregrijavanju i problemi s glavom
Vitara bi uzeo dizel,bolji okretni moment,manje troši,za teren bolji,a 2,0 benz ti ionako prelazi granicu
Pajero isto dizlaš,zapravo kada pogledaš dizel ti jedini i ulazi u ograničenje :hihi

Vrh

PostPostano: sub srp 05, 2014 01:18 

benzin dizel cjena je sad vise manje sad iste pitanje je dal se moze sa plinasem vise vozat za iste novce ^^ mislim da sam i pajera vidio benzinca da ima u granicama nekih 75-77 kw ak se dobro sjecam ^^

Vrh

PostPostano: ned srp 06, 2014 23:10 

Specifična potrošnja benzinca je 250 g/ks sat a dizela oko 185 g/KS sat Zato dizel OBAVEZNO u karoserije teže od tone i pol. Benzinac ce trošiti oko 25 % više u istoj karoseriji od dizelaša a ako staviš i plin onua još 10% više dakle oko 35% više no benzin - plin je razlika u cijeni 50 posto dakle ako dizel troši 10 litara na sto km to je 100 kuna a plinaš će 13 litara po 5,5 dakle 71,5 kuna pa si na velikome dobitku. No plinaš treba smjestiti bocu u bunker a to stvara probleme a kod terenca i to velike posebno kod kratkog, Ako želiš pravog off roadera tada kratki pajero - patrol - cruiser ili super pravog terenca to je Defender i to svi kratki sa dizel motorom. Sve ostalo ZANEMARI jer ovo su kvalitetni auti sa po 3 litrenim dizelasima koji taru i preko 300 000 km bez generalne. To su kamionski sporohodni motori.
Ako ti je to jedini auto onda ova prva trojica jer su komforni i udobni za razliku od Defa koji je obična limena kanta na kotačima u usporedbi sa njima no ta kanta prolazi onuda gdje oni staju....
Računaj na 10 litara potrošnje a i preko 12 -14 jer ti si koliko kužim mladi momak koji voli stiskati gas.....

Vrh

PostPostano: ned srp 06, 2014 23:27 

pocetnikna2 je napisao/la:
benzin dizel cjena je sad vise manje sad iste pitanje je dal se moze sa plinasem vise vozat za iste novce ^^ mislim da sam i pajera vidio benzinca da ima u granicama nekih 75-77 kw ak se dobro sjecam ^^

ima iz prve generacije pajera, 2.0 mašine

Vrh

PostPostano: ned srp 06, 2014 23:44 

..nemaš se tu što misliti,po meni najbolji izbor je pajero,i to motor 2.8 , (veći obrtni moment i manja potrošnja od 2.5) . Nisam testirao,ali više ljudi to govore ( i ovlašteni servis) da 2.8 troši manje nego 2.5 :mah

Vrh

PostPostano: ned srp 06, 2014 23:59 

je istina 2.8 je bolji,ali njemu ne igra zbog 80kW ograničenja

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: