HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: čet lip 27, 2019 13:11.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Koji GPS kupiti
PostPostano: sri tra 25, 2007 13:04 
Off roader

Evo planiram već duže vrijeme kupiti portable odnosno ručni multiuse gps uređaj pa me zanimaju vaša mišljenja ili iskustva.zbog iskustva ljudi koji imaju tako nešto odlučio bih se za garmin i to modele vista csx ili gpsmap 60 ili 76 csx.imam prijatelja u americi koji često dolazi doma pa mi bilo koji model može kupiti po povoljnijim cjenama nego tu npr gpsmap 60 csx=500$ za ove druge nisam ni gledao.bilo je govora u nekim prijašnjim postovima o magellan uređajima o kojima nemam nikave informacije jer ih nitko nema u blizini. gledao sam na netu model explorist XL europe i taj kod nas košta 4000kn+pdv.ako su bolji ti magellan koliko su bolji i kakav je taj XL model u odnosu na ove garmin pa evo ako mi netko može dati kakvu korisnu informaciju plaćam pivo :D :D :D

Vrh

Naslov: preporuka za GPS
PostPostano: sri svi 09, 2007 01:42 
Moderator

U proslost sam imao i Garmin i Magellan (oba su bile iz stare generacije! i bez HR karte) Tada Garmin je imao puno losije antena i u guste sume ili izmedu zgrade los je bio signal Magellan mi je ostalo osobno i draze i zbog Vojni ueđaj (Magellan) prije 18 godine (Opet Nostalgije)

Danas svi uredaji su Fantasticni i nudi lude mogucnost.
Prvo pitanje bi bila za koje namjena? Cestovna navigacija, mornarski, ili terenski? tri razliciti aplikacije i karte.

Naravno ima danas u ponuda i uredaj koje nudi mogucnost sve tu u jedno uredaj sa dva ili tri razliciti karte (Cestovna-Topografska-Morska) u ti uredaj samo trebas mjenjati SD kard ili u losiji izvedba svaki put uploadati nove karte (ludo posao!) Osobno volim upaliti uredaj i voziti...ako platim toliko novac treba uredaj servirati meni a ne ja njega.
Te uredaj (ALL IN ONE) su relativne skupe jos kad se i dodavaju svu karte kablovi i nosaci. A na kraj imas kompromis svugdje: nije najbolji po teren ni po cestu.

Vracam se ponovno na pitanje za sto trebas?:
Cestovna navigaciju- HG SPOT ili slicne informaticke trgovine kupis vrhunski rucni PC koje u sebi ima i GPS (Ja imam ASUS) u kompletu dobis NAJBOLJA!!!! Hrvatsku cestovna glasovna (zenski glas)navigaciju MIREO APLIKACIJA http://www.mireo.hr/ jos i na relativno veliki ekran (u odnosu na GPS) cijeli paket oko 3000 kn sa kompletnim priborom, nosac kabel karte jasam jos i dobio cijelu Europu Skandinaviju i istocna Europa (DESTINATOR) izuzetna dobra ponuda i jos mozes koristiti kao rucni / Poket PC.

Danas u Hrvatsku imamo i FANTASTICNE topografske karte TopoHR http://www.topohr.com/
tu karte koje vec ima i BIH i SLO moze se koristiti samo u Magellanove GPSovi http://www.geosustavi.hr/magellan_gps.htm ( Mozes ih nabaviti i u ZEN TEREN oz forumaski popust :D ) koje su izuzetne dobre. samo trebas izabrati model koj ti se svida i odgovara tvoj budet. TopoHR karte nisu pomorske karte ALI imaju izuzetne dobre informacije i jasam ih koristio i na more (Sibenski i Zadarski otoci) tu karte moze skoro i zamjeniti pomorske karte zbog pumo podateke.

Karte koje Garmin koriste imaju otprilici 40% manji informacije kad je pitanje HR i Jadranu!!!

Osobno volim imati najbolji i zato osobno koristim ASUS Pocket PC s cestovna navigacija HR i Destinator za Kompletnu Europa.
Kad sam po teren imam stari Magellan sa Nove TopoHR jednostavne odlicne topografske karte koje koristim i na more i na kopno.
Vjeruj mi da i ovaj varijanta cak bi mogla biti i jeftinja od ALL IN ONE koje, kako se na Hrvatskom kažu,: ni VRIT NI MIT (Jel tako rece?)

Nadam se da si uspio i procitati moja verzija od Hrvatsku jezik, uzmi u obzir da je sada skoro 02:00 po noc!
UMORIO SAM SE :spavanje

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri svi 09, 2007 09:16 
Off roader

Hvala geras uspio sam pročitati sve a najvažnije i razumjeti.evo zaboravio sam napisat da mi uređaj treba isključivo za teren i guste šume radi označavanja staza i orjentacije u nepoznatom prostoru. Mislim da su barometar i kompas a i visinomjer jako korisni pa bi si kupio neki sa tim opcijama.najviše me je zanimalo to koliko je sada garmin lošiji po signalu u gustim šumama od magellana i da li onda nema totalo signala ili samo nije precizan

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri svi 09, 2007 10:59 
Off roader

samo da se na kratko ubacim, vec sam koristio par vrsta softvera za navigaciju, (naravno cestovnu) i mogu slobodno rec da je karta koju MIREO radi(tj.hrvatska firma) jedna od najlosijih navigacija sta sam kotistio i naravno da sam je izbacija iz upotrebe.
trenutno koristim prograi IGO od mađara i mogu rec da je softver preodlican i cak imaju bolju pokrivenost same RH nego Mireo koji radi iskljucivo karte HR.
a da ne spominjem da ide sa njim i cijela evropa karata, i normalno da prilikom prelaska granice nije potrebno prebacivati program rada vec normalno zadate rutu npr. Zagreb-London i on vas vodi do tocnog odredista.
dok sa Mireom kad se prođe HR granica , treba stati iskljuciti njihovu navigaciju te brebaciti na drugu navigaciju itd itd.

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri svi 09, 2007 15:24 
Moderator

uređaj treba isključivo za teren i guste šume radi označavanja staza i orjentacije u nepoznatom prostoru. Mislim da su barometar i kompas a i visinomjer jako korisni pa bi si kupio neki sa tim opcijama.najviše me je zanimalo to koliko je sada garmin lošiji po signalu u gustim šumama od magellana i da li onda nema totalo signala ili samo nije precizan[/quote]

Danasnji Uredaje koriste skoro iste vrste antene i svaki projzvodac hval njegov da je bolji. tu je cijene i izgled igraju ulog.

TOPOGRAFSKE karte su tu toćka koje ce napraviti razlika!
Karte koje Magellan koristi su DALEKO bolji i s puno vise podatake nego od Garmin.
A na obalu, more i otoci jednostavno Garmin ce ti vozikati direktno u zid !

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet svi 24, 2007 00:58 
Off roader

Koristio sam Garmin eTrek CAMO, a prije njega Benefon ESC+.
Sad koristim Nokiu e61 sa 320x240 displayem + Bluetooth GPS;
program je besplatan za symbian sa nokia stranice; NAVTEQ TeleAtlas; ima glasovno navođenje i 2d/3d prikaz. PRezadovoljan sam.

ZA Offroad ipak preporučujem neki Garmin..

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon srp 02, 2007 15:59 
Moderator

Protekli vikend sam se vozikao po Velebitu uz "malu" pomoć kombinacije Pocket PC-a i GPSTUNER-a. Stvar radi. Karte se mogu slikati digitalnim aparatom ili skenirati ili nešto slično te ih kalibrirati uz pomoć besplatnog software-a i ukrcati na SD ili neku drugo odgovarajuću karticu. S istom u pocket pc i pokrenuti GPSTUNER. I to je to. Malo sam pretjerao, nije baš tako jednostavno ali nije ni previše komplicirano. Najbolje je pogledati na www.gpstuner.com

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon srp 02, 2007 20:06 
Site Admin

hehehe, malo sam pretrjerao?! jako smjesno

if off road is a sin I'll go straight to hell! :mig :suzuki:

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon srp 02, 2007 20:37 
Off roader

Citat:
schnee:hehehe, malo sam pretrjerao?!