HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: sri lip 26, 2019 19:08.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto lis 25, 2005 23:20 
Moderator

:D :D :D Ajdemo onda nešta mi složiti. Recimo posjet JF. ALI POPRIJEKO. NIKAKO GLAVNIM I POLUGLAVNIM CESTAM. SAMO MAKADAM I PREČICE :D :D :D

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto lis 25, 2005 23:21 
Moderator

:D :D :D Naravno što teže to bolje. ali ne preextremno. :D :D :D

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri lis 26, 2005 06:57 
Site Admin

i ja sam uvijek "za" :D

if off road is a sin I'll go straight to hell! :mig :suzuki:

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned stu 12, 2006 10:11 
Moderator

cek malo,koliko se ja sjecam to je nesto ala CT ili carpatia trphy ili rain forrest challenge,iliti pariz dakkar heheheheh,cuj ideja nikako nije losa ali kao sto si i rekla treba to dobro pripremiti da traje cjeli tjedan,pa da je sam road book prohodan za sve a za one koji zele malo extremnije svako malo mozemo negdje zastati pa napraviti negdje sastrane nesto malo zahtjevnije.ajmo mi prvo sakupiti sve ideje pa nekad nesto mozda i izvedemo,zovnemo i one nase engleze sa IC-a i tako to i sakupimo vise vozilma nego na street race,E TO BI BIO BIZNIS

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned stu 12, 2006 13:48 
Site Admin

ma bilo bi dobro samo da se druzimo, bez road booka.... :D
cijelu ovu godinu ljudi pricaju o druzenju i stalno se spominje druzenje u kutini (ORK kutina)...
taman i da nije natjecanje, da je samo vid druzenja pa da se skupe novci za klopu/cugu i sl. i da se krene u "neistrazeno"... :wink:

evo, jeep, majti, tomek.... jel bilo dobro onaj dan kad smo se druzili i vozikali?!
sta nam je falilo?! :D

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned stu 12, 2006 14:03 
Moderator

ma treba napraviti nesto za promociju off roada,jer je lijepa nasa jedna od posljednjih zemalja gdje jos kako tako uspjevamo ishodovati dozvole za sve te egzibicije,kada bismo uspjeli skupiti jedno 50-60 jeepova i odvoziti jedan djir po jednom djelu drzave mislim da bi to netko morao prepoznati,ali ne samo nase posade nego i strane tako da tu netko vidi i malo turizma

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned stu 12, 2006 14:21 
Site Admin

je, slazem se...
mislim da kad bi se krenulo u tako nesto (veliko, nazovi), bilo bi puno lakse i do sponzora (velikih...)...
samo sto mislim da bi za to trebalo puno angazmana, a tome prethodi i puno detaljnih sastanaka klubova (organizatora) i svega sto to prati.
uz to, mislim da za jednu duzu turu (kako ti kazes cca tjedan dana), treba puno vise vremena za dozvole i ostalu papirologiju, treba se znati na koja vozila se moze racunati - a ljudi bi u tom slucaju stvarno trebali raditi od pocetka do kraja (ne kako to obicno je da svaki put rade jedni, dok drugi cijelo vrijeme takoreci drze ruke u djepovima i pojave se smao kad treba jesti ili sl.
a sve to uzima i dosta slobodnog vremena - uzeo ti godisnji ili ne (sto ne mogu bas svi), ljudi doma imaju obitelji pa ti onda ispadne svasta...
a klubovi bi se jos i mogli naci i razraditi taktiku, pravilnik i sl., samo sto mi se cini da nasi off roaderi (naravno,ne svi) ne zele prihvatiti tudja stajalista, a smatraju da su njihova stajalista prihvatljiva za sve...

ok, ovo je na brzaka, onako kako ne bi trebalo biti, ali treba tu malo raspravljati... mozda se nesto i izrodi od toga :D
samo sto vec unaprijed mogu prognozirati da ce ovo vecina samo citati i nece komentirati ovdje pa ce nakon nekoliko postova i ova tema zamrijeti...
vidjeti ces... svi bi da netko drugi napravi sve, i svi mogu komentirati sastrane kako je ovo ili ono glupo, a nitko ne bi svoje stajaliste ovdje pokusao objasniti... :cry:

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned stu 12, 2006 17:14 
Off roader

Ovo zvuci jako dobro, samo mislim da road book nebi smijo biti pre zahtjevan(samo moje misljenje posto jos ne vozim) jer vidim da dosta auta ne zavrsava road book, radilo se to od 30 ili 50 km, tako mislim da ovoj(koji bi trebao biti jako jako dugacak) nebi trebao biti preextreman, jer dosta ih nebi doslo ni do pola trase a ne da bi je i zavrsilo.

nadam se da bude vremena i sve ok , pa se i ja ukljucim u akciju, mislim ako moze :lol: :lol: :lol:

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned stu 12, 2006 18:58 
Off roader

8) 8) 8) Već nekih par mjeseci razmišljam o novom projektu, dakako i dalje hiperekstreme, a ako krenem u njega biti će xxxxxtreme, samo za vozila hyper spremna. Bit će to Euro atrakcija. Želja mi je spojiti Mariju Bistricu ( poćeti kod Brunimoga ), ZG, KA, Gorski kotar i završiti u Istri. Bila bi to ruta od 5-7 dana ( ne takmičarska već ekstreme druženje ). Vozila bi morala biti registrirana, samostalna a ne prevozljiva na prikolici, sa svom open adventure opremom ( bilo bi kampiranje i samostalno kuhanje ). Organizator bi ih samo vodio kroz dionice do večernjeg kampa gdje bi se trebali samostalno snalaziti o opskrbi i prehrani bez svog pratećeg servisnog vozila. Sudionici ni u kom trenutku nebi znali rute i kampove. Organizator bi u svakom kampu pružio egzencjalne usluge i ništa više. Trasa bi bila oko 400-500km / cca 70km dnevno šta ceste, bijele ceste, šumskih puteva i hiperekstrema. U biti bila bi to vožnja od hiper ekstrema do drugog hiper ekstrema. Nema štoperice, nema utrke već druženje 20 izabranih vozila po prijavama. Ima i sistema kako dobiti pobjednika a da za to nitko od njih nezna, ali o tom potom to je moja mala tajna. Moj sljedeći projekat će zasigurno imati takav karakter bodovanja ( bez štoperice ).
Ovu ću zimu zasigurno poduzeti početne korake za to druženje. Bilo bi to nešto poput "Ultimate Challenge"-a ali u HR stilu i kroz lijepu našu. Jedno je sigurno, pravila će biti stroga ( ako je ja vodim, zna se kakova ), organizirat će je i vodit samo 2-3 čovjeka a nikakav klub ( kaže se sto ljudi sto ćudi ), i neće biti nagrada nit pobjednika. Svi će biti pozvani a odabrani bi bili max. 20 vozila i to prema unaprijed opisanoj specifikaciji vozila. Neke minimalne tehnićke uvjete za nastup znadem već i sada:
- 2 vitla
- suzuki gume 33" ostali min. 35" MT profila ( nikakve traktorice )
- rollbar bez obzira o kojem je vozilu riječ.
- 2 stopostotna lockera
- snorkel
- rezervna guma, hi-lift, vatrogasni, prva pomoć, kacige, rukavice, cb-stanice, ...

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon stu 13, 2006 00:31 
Moderator

jf,to je ok, znas da ja ako bi bio doma bi isao na to,ali govorimo ipak o necemo kako je renee rekao prihvatljivom i za druge,da se napravi velika promocija off roada u cjelosti a ne samo extrema, jer jos uvjek nismo kao off road dovoljno shvaceni,na IC je bilo super kada je rtl intervjuirao engleze,talijane i nas,problem je da je sva to na tv trajalo citavih 5 minuta i od 4.5 miliona hrvata to je mozda vidjelo 500000 hrvata i od njih toliko polovica je rekla vidi budale,e da se to ne desava trebalo bi to na neki nacin malo popularizirati.

gledaj street race,poceo je ka vanzakonsko okupljanje vozaca po cestama,izasao je i clanak u auto klubu pod nazivom vatrene rijecke ulice,gdje su glavnu rijec vodila dva moja susjeda,na kraju pogledaj pod sta je to doslo.

napravimo mi tako nesto i smo na konju mozemo raditi sta nas je volja poslje

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: