HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pet stu 22, 2019 00:25.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 51 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon stu 27, 2006 18:04 
Off roader

da,znam!!!
ja imam ovu koja stalno radi pa ju zato neću stavljati!!!

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon sij 08, 2007 12:42 
Moderator

dakle prelistavam malo ove postove i vidim da nitko nema nista za dodati,ali evo imam ja pitanje pa molim ako netko ima zaista dosta iskustva sa arb lockerom da to malo podjeli sa nama, to jest koliko je pouzdan,brz ili spor kod ukljucivanja i iskljucivanja i tako dalje

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto sij 09, 2007 21:33 
Off roader

Ozrene, Ozrene, prvo kupiš pa onda pitaš :? :? :?
Arb: sa dugmetom elektrićnim putem ukljućiš zraćni ventil, zrak napravi potisak na vilicu u blokadi i ona poćne gurati istu. Problem nastane što nikad nijedna 100% blokada ne ukopća direkt već traži uzubljenje vilice a to moraš postići laganim okretajima kotaća da bi vilica mogla uzubit. Kod ARB-a ti nikad neznaš dali je vilica i kad ukljućila te stoga moraš doista voziti polako par metara i molit boga da je vilica ukopćala prije nego što zažlajfaš jer ako nije slomit ćeš zubce ili nedajbože blokadu. Kod iskopćavanja isto tako, ako samo malo zapne zubac pod torzijom neće ti iskopćat te se nastaviš voziti pod blokadom i lako slomiš osovine.
Kod OX lockera je to malo drugaćije, princip je isti. ( Razlika je u Case-eu koji je tokaren od Billet komada - znaći od 1 bloka željeza te je trenutaćno najčvršća blokada na svijetu. Nakon nje po čvrstoći dolaze Detroit blokade dok je ARB dokazano dobra ali ne i prejaka ). Prićali smo o principu rada, isti je samo što je aktivator mehanićka poluga koja se nalazi na kraju sajle. I rekao si da ti nije pasala jer je slabo ukopćavala, toćno, ne može ukopćati na mjestu već moraš isto kao i kod ARB-a micati vozilo i to ravno ali ti se poluga pod prstom ne pomaklne dok se vilica ne hebi te si tako siguran i znadeš da je u datom trenutku ukopčala pravilno. Isto tako i pri iskopćavanju, ti možeš natezati polugu kao sivonja ali dok ne oslobodiš zubce neće ti iskopćati, ali kad to ućini, znadeš pod prstima da si FREE. Stoga, daleko bolji patent i sigurniji.
Još bolji patent ima Detroit Elektrac koji iz limiteda prelazi u 100% locker pritiskom na elektrićni prekidač ( slićno kao kod ARB-a ), samo što elektrika ne oslobađa elektroventil već upali servomotor koji gura vilicu u uzubljenje i tek kad uzubi i servo motor dođe u pravu poziciju dade povratni signal i osvjetli ti prekidać kao da je upaljen. Kod iskljućenja ista prića, sve dok ne odzubi svijetli ti prekidać a to znaći da nesmiješ previše manovrirati po suhom dok se prekidać ne ugasi.
Idući put kad budeš isprobavao OX-a zovi mene pa onda kaži dali valja ili ne. Ozrene, previše si godina u tom sportu da biš bio sivonja i silovao blokade. Ona blokade ne može a da ne radi dobro, ili nije poštelovana sajla ili ste sivonje????? :( :( :(
Anegdota od neki dan:
Frend išao kod autodilera da kupi Granda 95 godište, auto kao iz tvornice 90.000km, vozio starac i nikad nije koristio 4x4. Diler i kupac ubace u 4x4 part time i kruže po asfaltnom parkingu, zadnji kraj ih oće preteći i auto skaće kao koza. frend me zove i na tel. objašnjava šta se dešava. Kažem mu da je reduktor u banani kad auto poskakuje i vibrira. Pokušaju izbaciti iz 4x4 i to im bi skoro pa nemoguće. Diler spusti 1.500E za kupnju i ugradnju polovnog dobrog reduktora nakon šta sam mu rekao cijene te popizdi jer je popušio na autu ( prodao za 4.500,00e ). Drugo jutro tip kod mene da narući reduktor, idemo na travu, ubacim glatko u 4x4 i vozamo se fino kao da je vozilo došlo sa tek ućinjenim servisom, izravnam volan i izbacim polugu u pogon na dva sa samo 2 prsta te stanem i pitam tipa gdje je problem. Tip gleda u mene kao da sam Coperfield i upita zašto vozilo sad ne skaće ko koza i šta sam ućinio da sam ga sa dva prsta ubacio u pogon na 2 a oni su sa 4 ruke vukli polugu. Rekoh mu da mu je reduktor ko nov te da nesmije po asfaltnom parkingu kružit u 4x4 ( objasnio mu i zašto te da izravna volan, ućini 2-5 metara bez gasa te izbaci iz 4x4. To je bio best buy Grand Cherokee koji sam ja dosad vidio.

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto sij 09, 2007 21:38 
Off roader

:klanjanje :klanjanje :klanjanje
svaka čast, super si objasnio!!!

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto sij 09, 2007 22:02 
Moderator

ma kuzim ja kako to sve radi,ovo sam pitanje tu postavio jer je tema posta blokada, sada si mi ustedio malo pisanja pa si napisao kako to radi ali bi molio iskusne decke koji su koristili bilo koji tip blokade da daju koji komentarcic i koje iskustvo pa da ljudi znaju sta je na snazi, lako moguce da je ona sajla bila nepostelana jer sam ja gurnuo rucicu u poloza lock a blokada i dalje nije bila ukljucena, isto je bilo i kod iskopcavanja, a cuo sam od nekih da su se znali decki malo hmm napit pa onda u gluho doba noci eksperimentirat pa ko zna mozda su sta i pokvarili

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri sij 10, 2007 09:45 
Off roader

na to ti ja nebi znao odgovorit! :uh
ali me jako zanima...

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub sij 13, 2007 00:00 
Off roader

imam ja jedno pitanje :) ...dali je moguce istodobno imati ukljucen reduktor i speru???ak sam bubnuo kakvu glupost sa tim pitanjem;moja isprika!dali se spera moze ugraditi u sve terence il su opet u prednosti japanci i ameri a rusi u banani???gdje se to ugraduje i otprilike koliko kosta??

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub sij 13, 2007 00:42 
Moderator

pogodio si sta se tice rusa, u banani su,ima jedan sistem koji bi se mogao napraviti recimo za uaza ali je skup do bola pa ne znam koliko bi se isplatilo

ovo prvo, naravno da se moze imati ukljucenu i speru i reduktor jer tek u stvari tada sve to ima smisla, ali jedna stvar je sigurna,spera NIJE dizajnirana da je se ima ukljucenu na asfaltu jer kao je i prije objasnjeno dolazi do pucanja necega

mozes je ti ukljuciti i na asfaltu ali tada nije preporucljivo motat volanom i pokusati se okrenuti u deklariranom radijusu okretanja

u blatu tako reci mozes raditi sta zelis dok recimo na rock crowlingu moras ipak malo pripaziti da ne bi puknula poluosovina

ugradjuje recimo u buzetu, a i u zg imas nekoga vjerovatno ali ovlastene servise zaboravi jer oni nitine znaju kako to izgleda

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned sij 14, 2007 18:38 
Off roader

šperu koju sam isključuješ i uključuješ možes kupit za 600e.

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned sij 14, 2007 18:56 
Moderator

a prijatelju,koja je to spera i za koji auto a da je sam ukljucujes i da je mozes kupit za 600 eura, prosvjetli me jer ja ne znam

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 51 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: