HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: čet lip 27, 2019 13:18.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: izbor GUMA za off road...
PostPostano: sub stu 11, 2006 19:11 
Site Admin

eto, pokusajte na vlastitim iskustvima pojasniti onima koji bi se htjeli ukljuciti, a ne znaju puno o tome, kakve gume su se pokazale u najboljem svjetlu, za koje vozilo, sto se dobija sa tipom i modelom naspram tipa i modela vozila i sl.

if off road is a sin I'll go straight to hell! :mig :suzuki:

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned stu 12, 2006 00:48 
Moderator

uff to ti je dosta nezahvalno govoriti hehehehehe,ja na to volim rec ovako,kada vozis 4 godine uaza na celavim orginalnim gumama svaka guma poslje toga je dobra, ja trenutno vozim boggerice i za sada su mi ok,imaju svojih musica ali kako sam rekao ako se covjek nauci na preljepo onda poslje trazi dlaku u jajetu hehehehe,u globalu meni su ok

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned stu 12, 2006 15:33 
Site Admin

je, u pravu si... :D
ali da krenemo od nekud... ti npr. mozes o svom iskustvu, netko ko ima ladu moze o svom...
za pocetak, dobro bi bilo razjasniti dimenzije guma naspram terena za koji su dobre ili nisu dobre...
onda, ako mijenjas gume, koliki ces lift staviti na koju dimenziju i zasto...
pa onda, ako stavljas lift i gume, sto jos moras prilagoditi tome (poluosovine itd.)...
mozda ja idem krivim putem, ali recimo neka "abeceda" ili redoslijed, pa karakteristike - kako djeluje sve to na samo vozilo (kako na jeep, kako na ladu, kako na suzuki....)
znaci, ti pises iz svog iskustva, a valjda ce se danas-sutr anaci netko tko ima kaj za reci s druge strane :D

ovih par novih tema ovdje sam mislila da obuhvate jedan vid "skole" za pocetnike, a to opet znaci da bi trebalo obuhvatiti sto vise iskustava na jednom mjestu (ovdje)...
kroz cijeli forum nam se povlace sve moguce teme, a mislim da bi bilo zgodno da su sve na jednom mjestu (mozda malo nadobudno od mene, ali sta ces :twisted:, vrijedi pokusati)

if off road is a sin I'll go straight to hell! :mig :suzuki:

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub tra 21, 2007 23:45 
Moderator

da i ja malo prokomentiram na tu temu..,haha
svaka guma je dobra dok ne stane auto u blatu,..salu na stranu,bas kako kaze ozren,to je nezahvalno pitanje,..jer postoje vise tipova guma koje ne odgovaraju na sva vozila,..
tako da kad se odabiru gume treba vodit racuna i o autu na koji se stavljaju..,npr. gleda se snaga motora..,dimenzije auta,..tezina.itd.
pa se po tome odabiru,..
npr. za standardnu ladu sa original motorom su dobre original ruske kramponke,..ili eventualno neke mud power ili cross gume 15(ne presiroke)

za jeepove i ostale terence neznam,..to nek kazu oni koji imaju i voze jeepove i ostale terence........... :D .. :) .. :( .. :shock:
..

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned tra 22, 2007 13:47 
Off roderica

Ja sam trenutno u istim mukama... :?

Imam dva favorita - Goodrich M/T i Yokohama Geolander M/T.

Trebaju mi gume dobre na asfaltu i dobre za teren. Dakle, ništa senzacionalno... :lol:

Sljedeća nedoumica mi je -
da li ostaviti 205/70/15 koliko sad imam (a tih dimenzija nema ni Goodrich, ni Geolander) , staviti veće 215/75/15 bez podizanja ili ga ipak malo podići uz te 215...
Sumnjam da bi 225 stavljala, budući da se vozim puno po gradu, a volim i s Ukijem do mora skočiti. Ipak želim da mi bue koliko-toliko upravljiv i uparkirljiv. 8)

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned tra 22, 2007 16:17 
Moderator

po meni bilo bi ti dobre i 195 gume,ali to ti odluci............i jedne i druge iz tvog izbora su dobre gume,za ono sta tebi trebaju,

a ja stavljam gume iskljucivo za blatato jer ja sam uz more pa mogu i malo po cesti sa gumama za blato,haha.........

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned tra 22, 2007 22:51 
Off roader

Moji dečki u klubu imaju oba dvije vrste guma i jedina razlika je šta ti se yokohama malo više čuje na asvaltu a na terenu su otprilike iste

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon tra 23, 2007 10:36 
DoAdmin

tojota je napisao/la:
Moji dečki u klubu imaju oba dvije vrste guma i jedina razlika je šta ti se yokohama malo više čuje na asvaltu a na terenu su otprilike iste

otprilike..hm hm..nebi rekao..yokohama grize bolje u blatu..puno bolje..a prednost yokohama gume je i ta što su šare puno atraktivnije..barem onima koji umjesto performansi gledaju i izgled.. :( :) :D

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon tra 23, 2007 13:42 
Off roader

tojota je napisao/la:

Hmm :?:

Yokohama je po mom misljenju puno tisa, a i puno bolje drzi cestu :!: ali se i brze trosi :)

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon tra 23, 2007 14:14 
Off roderica

pso je napisao/la:
a prednost yokohama gume je i ta što su šare puno atraktivnije..barem onima koji umjesto performansi gledaju i izgled.. :( :) :D

:D :P :D :P :D :P :D :D :P :D :P :D :P :D :P :D :P :D :P :D

Pso, legendo! :wink:

Btw. tojota, koje ti imaš na svojoj ljubičastoj ljepotici?

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: