HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: čet kol 22, 2019 18:44.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: izbor GUMA za off road...
PostPostano: pet kol 09, 2013 17:31 

od ta dva niva :hihi :hihi :hihi :hihi
a onda uki

This is not a daffodil, repeat, this is not a daffodil!

Vrh

PostPostano: pet kol 09, 2013 17:36 

Mislim da u TZ crikvenica imaju neke biciklisticke staze (brosuru) koje mozes slobodno slijediti a dio su ovih putova... ako te zanima detalji postavit cu neke filmice na you tube bas sa tih putovanja samo ih moram skratiti jer traju po sat vremena - obicno ih dam ljudima kada im preporucim neki izlet....onako za road book da ne moraju lutati poput mene...tri puta sam isao kompletirati trasu Karolionske ceste iz vrbovskog do bosiljeva (nijue lako jer moras pitati lokalno stanovnistvo)

Dobro govori lajka po parkinzima uglavnom vidjam samo A/T a na prste M/t ali za po kamenju je jaaaako bitna upravo visina bocnice koja u biti visoko podize ripnu malo ispod ruba felge a to je za po kamenju i grotama No.1 dok a/t ima jako nisko profiliranu bocnicu tj skoro da je i nema...sa a/t treba onda puno bolje pazit kuda se ide pogotovo na onaj unutrasnji zadnji kotac kada se ide u zavoj jer uglavnom njega potcijenimo i on nagazi kamenje koje jedva ceka svoju sansu...ako sa polovnim a/t ne budes zadovoljan uvijek cekaju m/t ce jer nekako sam najsigurniji po kamenju m/t i ne zaboravi ispuhati gume za 0.2 bar nizi pritisak po kamenju da dobijes udobnost a sada sa a/t ce ti legnuti na pod a kako nema bocnice...a m/t uvijek i tako polegnuta ima ripnu na boku....mali kompresorcic od 100 kuna je odlican za vratiti stanje na normalni tlak...i NE ZABORAVI AKO IZBUSIS GUMU A REZERVNA JE DRUGOG PROMJERA ODE AUTOMATSKI POGON - pitaj u nissanu koliko dozvoljava razliku u OPSEGU gume
Sira guma znaci veci otpor kotrljanju pa i vecu potrosnju, neki kazu da manje tone u blatu od uske a ja kazem da je bolja uza guma jer ona siroka slapa mora progurati puno vise blata i snijega ispred sebe i ima puno veci otpor pa prije proslajfa
Npr guma 195 x15 i 225x15 je razlika u tezini 2 kg pa sada racunaj koliko te rotacione mase povecavaju silu na lezaj i kardanski zglob....lada ima uske gume jer je lagan auto dok slonovi od 2 tone zbog sigurnosti moraju imati gume light truck tj pojacane konstrukcije...pa mislim da odatle i potice te diskusije...je li bolje ili ne sira guma...za utrke da ali za blato je upitno...
Gdje odsjedas kad si na Kvarneru?

To su dva uz ladu i defa najbolja terenca (suzy&jeep)

Vrh

PostPostano: sub kol 10, 2013 17:32 

RI898RR je napisao/la:
Gdje odsjedas kad si na Kvarneru?

To su dva uz ladu i defa najbolja terenca (suzy&jeep)

kod moje majke u Triblju, kraj jezera :)
slijedece godine ako ce J trebat auto za posao cu navijat za jednog od ta dva :D

Vrh

PostPostano: sub kol 10, 2013 21:34 

Pa onda smo jako blizu jer ja stanujem preko brda na morskoj strani ... ako si sad gori ima jedan lipi izletic idi uz centralu u triblju onom gornjom cestom prema grizanama i u borovoj sumi prije grizana skrenes lijevo za Antonovo i onda ides uskom asfaltiranom cestom u planinu i kad dodjes na vrh imas ono raskrizje sa 4 ceste a ti idi ravno i pa skreni na prvom makadamu (moras proc uz staru gustijernu ima planinarski putokaz na sebi) i produzis makadamom paralelno sa vinodolskom kotlinom mislim da na raskrizju pise vidikovac Slipica...sada po makadamu jedno par km i onda prvo raskrizje desno prema litici i tamo ima jedan bunker od talijana koji je pretvoren u vidikovac...produzi tom cestom i spustiti ces se u Franovice koji su na cesti grizane -Bribir... ako na prije opisanom raskrizju produzis ravno onda izadjes na Palisin na asfalt u borovoj sumi na cesti Bribir -lukovo pa ako ides u sumu na sjever ima dobra gostiona na lukovu Vera/vagabund/vepar a zrak je oko 20 stupnjeva... a ako ides desno prema moru izadjes ili u Novi ili bribir. Kod Vere pitaj kuda se ide za Pleteno (raskrsce je 200 m prije gostione) pa ces doci na cestu Breze -Novi Vinodolski i ako ides prema moru izlazis na Magistralu na izlazu iz Novg...U bribiru u centru isto dobre atacija za ohladit motor i smocit grlo, kao i u centru Grizana ....Na pletenom ako ides sjeverno 500 m na desno je odvojak za Mataija Dragu mislim da ima putokaz za veliki Svib i to je ako lijep vidikovac a onda ako nastavis dodjes na Luku Krmpotsku i dobru gostionu a dalje ces izaci na cestu Povile -Alan gdje je ljepo vidjeti vjetrenjace...a onda se mozes spustitr preko Alana u Senj na benzinsku pumpu...
Generalno to su sve vertikalne ceste koje vode od mora u planinu a medjusobno su povezane horizontalnim cestama tako da se neces moci izgubiti...
Znao sam de ces prevagnuti na pravo terensko vozilo....kad tad kao i svi mi ostali...

Vrh

PostPostano: sri kol 14, 2013 15:27 

Pogledajte na www.edijelovi.hr i ne ustručavajte se kupiti protektirane(također na www.edijelovi.hr)

Pozdrav

e Dijelovi

Vrh

PostPostano: čet kol 15, 2013 00:40 

RI898RR je napisao/la:
Pa onda smo jako blizu jer ja stanujem preko brda na morskoj strani ...

dio tog puta smo sada prosli :) hvala!
sad trenutno smo vec u Zagrebu, ali kad cemo dolazit cu javit pa da provozamo malo! tamo sam vidio negdje iznad Blaškovaića crveni terenac sa natpisom "croatia thropy 2007" jos davno i cak imam fotku.. poznato?

Vrh

PostPostano: čet kol 15, 2013 17:06 

Ako je crveni wrangler sa liftom od oko 8 inca tada bi mogao biti nas kolega iz crikvenice...
Nema problema javi se jer za voznjicu uvijek spreman recimo za pocetak od vrha Hreljina (tamo iznad kapelice kod autobusnog stajalista u borovoj sumi) asfalt/lagani makadam do tunela tuhobic pa na cestu za gornje jelenje sa stajalistem u Bajti ili Mileniju na Hreljinu...prosao ali moram taj put (tracking) ubaciti u adria topo kartu ...mozda i willys vec tada bude spreman pa mozes probat....

Vrh

PostPostano: sub kol 24, 2013 17:00 

je, to je crveni wrangler prilicno visok i s ogromnim gumama :D javim, sad smo u kaosu s vremenom, al bit ce prilika

Vrh

PostPostano: ned kol 25, 2013 03:48 

Evo jedan filmic kako bi to izgledalo doduse Grobnicke alpe ...
http://youtu.be/JAbxFj1uSRg
ako zelis ima jos linkova filmica...

Vrh

PostPostano: čet ruj 12, 2013 19:55 

http://www.youtube.com/watch?v=BqJEt4Ac4L0
Bog Kiwi
Kako je ovo post u vezi guma za off road evo kako to izgleda kada se ide sa stock autom i to pod sam vrh Dinare....i još sa kampicom....ka tome još i uspon na vrh sa totalno nevjestim osobama koje se prvi puta u zivotu sa tenisicama veru na vrh....jasno uz dobru vremensku prognozu
Sto sam htio reć ovim videom****najgore prolazi zadnja desna guma no još je gora ona na kampici koja ima radijus u zavoju za oko 30 cm manji od auta pa treba paziti u zrcalu sto se dogadja iza....isto tako da je moguć uspon no problem je blato na koje sam naletio pa tu treba sa stock gumama vitlo...ja imam rucni paranak od 2 tone sa sidrom pa nemam problema .....
Dakle za po cesti slape a za teren MT
Bajki kampicu ne teba podizat jer je visoika 200 mm a problem su jedino skalini na koje treba pazit ali i to se da riješiti podlaganjem kamenja ili pak celicnim stazama....jedino bi trebalo postavit bolje gume umjesto ovih tigrovica ...a ako se baš želi tada se na slici samo nadoda metalna ploča na postoječu....
Kampiranje tipo adventure je odlicno....a za medvjede i ostale nepozvane goste spreman ceka je CZ 75...javit cu se na camping forum gleede iskustava jer mi se ovo dopada a onaj sator na krovu sam zanemario jer se ne zelim odrec komfora koji daje kampica u base logoru....
You tube mi je posjekao neke slike u filmu no nema veze...
Izlet je kombiniran u tri dana ali uspon ad Knina do Brezovca je trajao skoro 4 sata,,,,mic po mic da se nigdje ne posjece guma i lizne podvozjem pod....ako se zeli u pl dom predsjednik drustva ima kljuc pa se moze nociti u nutra jer ima 45 kreveta pitku tekucu vodu + agregat...
Ako se netko zaleti gore pozdravite u moje ime one predivne ljude vlasnike okolnih vikendica jer ce se siguro sjetiti budale koja je dovukla kampicu gore....i autom dosla na veliki samar...a da nije granice zavrsila bi bila i u Bosansko grahovo... :ha

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: