HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pon lis 14, 2019 16:26.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: SAMURAI 4 Hi; 4 Lo
PostPostano: sri sij 05, 2011 10:19 
Off roader

Naišao prijatelj na Samurai 413. 88. stanje perfect, kao nov. Bio garažiran. Viđao sam ih ranije, super mališan.
Ja sad imam pitanje, da li ima centralni dif., tj. da li se može voziti na 4 Hi po suhoj, asfaltnoj podlozi?

J e e p

Jeep-a hvali Nivu vozi!

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri sij 05, 2011 13:36 

Centralni dif imaju oni sa stalnim 4x4. Suzuki ima priklopljiv 4x4 pa nema potrebe za centralnim difom.
Ne vidim potrebe zašto bi vozio sa 4x4 na asfaltu ali možeš vozit i tako. Nije preporučljivo ali može bez problema.
Problem bi bio ukoliko nije jednaka dimenzija guma na obje osovine. Malo čudno čuti ali ima i takvih pacijenata.

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri sij 05, 2011 15:55 
Off roader

Citat:
Malo čudno čuti ali ima i takvih pacijenata.

bez brige

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri sij 05, 2011 16:32 
Off roader

Ja uglavnom vozim full time 4X4 auta, i takvi mi se najviše svidžaju i odgovaraju mom obimu posla.
Da pojasnim uzrok dijagnoze, nekome je bolesno jer terenca vozi ravnicom, dakle jaro etiologija ti je ovakva:
Prijatelj stanuje u Sarajevu u jednoj veoma strmoj, dugoj i uskoj ulici (mislim da tako nešto nepostoji na cijelom svijetu).
Kretanje vrši iz mjesta direktno uz ogroman uspon, taj ga je uspon stajao jednom godišnje seta kvačila na BMW E34 524 tds. Ranije na Golfu 2 i to Diesel-u se nije mogao lamela namjenjat... Znači pogon nije bitan, prednji ili zadnji isto ti je.
Sad bi njemu dobro došlo 4 hi, a 4 lo bi mu došao ko šamar budali, al da ima centralni dif.
Sve što ima full time mu je preveliko za manevrisanje u takvoj ulici, a i BMW-a je prodao zbog problema parkirabja i okretanja. Zbog toga pitam.

J e e p

Jeep-a hvali Nivu vozi!

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri sij 05, 2011 17:32 

Nije problem u autu nego u prijatelju. I ja imam isto takvo brdo i isto bmw pa nikad problema sa kvačilom.
Slobodno može vozit u 4x4 ako mu je malo nek vozi pod redukcijom, ali neka ne dira kvačilo, dovoljno je da pusti gas i auto če sam skoro pa stati. Svežite mu levu nogu za sjedište. Doči če doma a kvačilo če ostati čitavo.
Ne postoji to asfaltno brdo kojeg uki ne bi mogao odradit samo sa zadnjom vučom ak je suho.
Sa RWD ili 4x4 na suhom asfaltu za ovo kaj govoriš nema nikakve razlike osim kaj je volan teži. Fulltime sa centralnim difom ili 4x4 bez centralnog difa pri ovim uslovima nemaju neke razlike. Razlika se povečava konstantno sa brzinom, veča brzina veči utjecaj.
Prijatelj ti je izgleda kupio vozačku........izvini ali ne mogu drugo da kažem.

Moj savjet: ako ne zna neka vozi to brdo u reduktoru. Ali bez proklizavanja kavačila, kao na off roadu. Znači ili pustiš ili stisneš, između nema ništa.
na nekom pijesku može to naučit za par sati.
Druga opcija je keramičko kvačilo.
Treča opcija skračeni reduktor, i auto če ga sam dovesti doma....
Četvrta opcija:automatski mjenjač, po meni najbolje rešenje za tvog prijatelja.
Kako vozi prije če spalit kvačilo u 4x4 nego u RWD

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri sij 05, 2011 17:33 
Off roader

FANGIO je napisao/la:
Sad bi njemu dobro došlo 4 hi, a 4 lo bi mu došao ko šamar budali, al da ima centralni dif.
Sve što ima full time mu je preveliko za manevrisanje u takvoj ulici, a i BMW-a je prodao zbog problema parkirabja i okretanja. Zbog toga pitam.

Šta bi sad Samuraia (kao mali je) ili...? Ne kužim? Ako mu je i to preveliko, imaš ti i malih gradskih 4wd . Kao Panda 4x4, sa ajmo reć reduciranom 1. brzinom, Subaru Justy ...i sl.

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri sij 05, 2011 17:34 

amater.offroad je napisao/la:
Citat:
Malo čudno čuti ali ima i takvih pacijenata.

bez brige

:lol: ne brinem prijatelju :wink: dok ima pacijenata biče i posla.....samo je teško povjerovat da jih stvarno ima.... :evil:

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri sij 05, 2011 17:49 
Off roader

Aaaa, sad san skužija slika
alien je napisao/la:

a-ha

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet sij 06, 2011 09:26 
Off roader

cobalt je napisao/la:
FANGIO je napisao/la:

Šta bi sad Samuraia (kao mali je) ili...? Ne kužim? Ako mu je i to preveliko, imaš ti i malih gradskih 4wd . Kao Panda 4x4, sa ajmo reć reduciranom 1. brzinom, Subaru Justy ...i sl.

Vidi o čemu se radi. Ulica je široka negdje 2,85 metara, na pojedinim mjestima nije ni toliko. Uspon je ogroman. Okrenut se možeš na dnu ulice ako se susjed smiluje da ti otvori kapiju svog dvorišta, ako ne onda manevriši 10 puta naprijed nazad dok ga ne okreneš.
Neče SUV, niti crossover, treba mu terensko zbog zime, planine, vikendice, a htio bi nekad i sa nama u vožnju...
Često kači prikolicu, ponekad kamp kučicu i sve to...

J e e p

Jeep-a hvali Nivu vozi!

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet sij 06, 2011 09:29 
Off roader

alien je napisao/la:
Nije problem u autu nego u prijatelju. I ja imam isto takvo brdo i isto bmw pa nikad problema sa kvačilom.
Slobodno može vozit u 4x4 ako mu je malo nek vozi pod redukcijom, ali neka ne dira kvačilo, dovoljno je da pusti gas i auto če sam skoro pa stati. Svežite mu levu nogu za sjedište. Doči če doma a kvačilo če ostati čitavo.
Ne postoji to asfaltno brdo kojeg uki ne bi mogao odradit samo sa zadnjom vučom ak je suho.
Sa RWD ili 4x4 na suhom asfaltu za ovo kaj govoriš nema nikakve razlike osim kaj je volan teži. Fulltime sa centralnim difom ili 4x4 bez centralnog difa pri ovim uslovima nemaju neke razlike. Razlika se povečava konstantno sa brzinom, veča brzina veči utjecaj.
Prijatelj ti je izgleda kupio vozačku........izvini ali ne mogu drugo da kažem.

Moj savjet: ako ne zna neka vozi to brdo u reduktoru. Ali bez proklizavanja kavačila, kao na off roadu. Znači ili pustiš ili stisneš, između nema ništa.
na nekom pijesku može to naučit za par sati.
Druga opcija je keramičko kvačilo.
Treča opcija skračeni reduktor, i auto če ga sam dovesti doma....
Kako vozi prije če spalit kvačilo u 4x4 nego u RWD

Vjerujem da je i on kriv dosta, al ja pitam zbog sebe, jer meni valja mijenjati njegove krstove i popravljati polomljene dijelove difova...

J e e p

Jeep-a hvali Nivu vozi!

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži: