HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pon pro 10, 2018 09:45.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: malo o VITARA seriji
PostPostano: ned kol 10, 2014 11:25 

Ma ja sam malo gledal po forumima, isti lift kit drugačije iskustvo/objašnjenje.

Našal sam spacere za strutove koji nemaju vide u istoj osi, navodno ne trebaju camber vide.
Ako neko more bacit oko na:
http://www.bits4vits.co.uk/store/liftin ... g_269.html

Vrh

PostPostano: ned kol 10, 2014 11:44 
Off roader

Meni to pari O.K.

Vrh

PostPostano: uto tra 14, 2015 10:42 

Nova Vitara je več u prodaji
https://www.youtube.com/watch?v=dkztXXAjhvk

Vrh

PostPostano: uto tra 14, 2015 14:37 

kad sam ju vidio u živo, mislio sam da se radi o dačiji. naspram stare, dizajn mi je loš, vizualno ko da su je smanjili, a tegničke podatke nisam gledao.

Vrh

PostPostano: čet tra 16, 2015 07:15 

Ne da je dizajn loš nego je nikakav. Ružna je, bar meni........Za tu cijenu koliko traže za nju, teško da ima ikakve šanse protiv Dustera.

Vrh

PostPostano: pon pro 28, 2015 17:23 

Pozdrav .

Koliko vidimo pos toje podugacke liste cekanja na novu Shitaru , kako ja tepam svojoj staroj Vitari iz 1991 g .

Zanima me sta mu dojde tocno , na mojoj Vitari 1.6 8 V vakumsko crijevo na zadnjem diferencialu , koje ulazi u sam dif . Pretpostavljam sta bi bilo , no da cujem strucnije .
Osobno jesam u popravcima vozila i kamiona , bagera itd , no ovo mi je prvi moj 4x4 pa...
A ovi koji imaju isti ili slican , pojma nemaju niti ih zanima ... Vidjeh kako pimpaju Zuki Vitaru i da cini mi se to crijevo vuku na magnet ventil i prekidac . Stoga je vjerojatno ograniceni 33% šperiran uredjaj ?

Vrh

PostPostano: pon pro 28, 2015 19:04 
Off roader

Može biti da je blokada ali je možda i odzračnk difa.
Ako je blokada onda mora biti i prekidač negdje na tabli

Vrh

PostPostano: pon pro 28, 2015 23:04 

Nisam tocno upratio gdje vodi do kraja , to bi vjerojatno dalo tocan odgovor . Ide prema motornom prostoru , a za odusak bi bilo vjerojatno previse nepotrbno vuci do tamo ili ?
Primjetih da mi oba zadnja tocka sudjeluju , jedan sa tek par okretaja dok drugi vrti kao lud .
Npr. desni zadnji i prednji na istom terenu , slajdraju a prednji lijevi ni malo , dok zadnji livi ipak UVIJEK daje po malo . Pa sam pomislio da nije 10 naprema 3,3 .
Vidjeh svakojakih sistema na desecima vozila , no najmanje sam radio do sad na 4x4 vozilima.
Intrigira onaj film na jubitou :) da je isti sistem , isto crijevo koje su u Zuku world-u ti tuneri vukli na magnet ventil i prekidac . Pa pretpostavljam , da ako nije odusak , da se nekAko on centrifugalno il kako vec , zatvara tih 3,3 % na drugi kotac ilivam tocak ... Pa da su oni to htjeli sami poboljsat i paliti po svojem nahodjenju ...
Moja shitara nema nikakov prekidac za to . Ima lock i od lock za zadnja vrata , maglenke i grijac zadnjega stakla - to govorim o tvornickoj izvedbi . JLX je sa tvrdim krovom .
Indentikus izgleda diferencijal kao i moj i to crivo vakuma . Nema neku grbinu , ili izbocinu , sve se odvija u "orasu" . Pati me ako i je odusak , zasto ide prema motornom prostoru ...

Vrh

PostPostano: pon pro 28, 2015 23:10 

Sjetih se na Golf 2 syncro da taj sistem isto ima vakumski prikljucak , nesto da se preko
toga ... pa da viskoznoscu ulja pokrene zadnji dif i tockove ...

Vrh

PostPostano: uto pro 29, 2015 01:07 
Off roader

Ta cijevčica je odušak. Ali mislim da od zadjeg difa ide u jednu štoplampu kao odušak ako se dobro sječam, ili je tako bilo na mom Terranu. :hm ... U glavnom nema zadnju blokadu/šperu, ako nije naknadno ugrađena....
Imam ti dosta tih manuala od Vitare, ako ti trba pošalji mi svoj mail na PP. Imao sam i ja kratku 1.6, 8ventila....

Jeep CJ, YJ, Nissan GR, Defender, Isuzu 2,8TD - Križanac

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: