HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: čet lip 27, 2019 01:14.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: malo o VITARA seriji
PostPostano: uto pro 29, 2015 13:10 

To što ti spominješ o prenosu okretnog momenta na drugi kotač bi bila neka vrsta limited slip diffa,ali oni nemaju aktivaciju ručnu nit ju imaš gdje spojiti,rade samostalno,aktiviraju se automatski
A ako je odušak i neko ga je naknadno izvukao u motorni prostor onda je zbog višeg gaza
Najbolje pratiti gdje ide,možda je neko ugradio šperu :fu :hihi

This is not a daffodil, repeat, this is not a daffodil!

Vrh

PostPostano: uto pro 29, 2015 16:26 

Vjerojatno je taj LSD , ne pravi od bojnog otrova . Negdje sam procitao da takove serije imaju 33 % LSD . A tako se i ponasa otprilike .

To je odušak ipak . Fals . Nicht spera , prije dobit tripera ...

Odmah ste me razocarali :) .

Ma i ovaj LSD nije los kad nema šta boljeg .

Vrh

PostPostano: uto pro 29, 2015 16:49 

Negdje vidjeh da je na akciji , to jest rasprodaju se dijelovi za 4x4 pa je u odnosu na prije , jako povoljnije špere i ostala oprema . Izgleda slabije ide pa ...

Nikada nije na odmet to odraditi . Trenutno se baziram na druge stvari oko Shitare , pa tih 1500 kn cini mi se , za E-Z Locker , jos ce pricekati . Iako je i vise nego li vrlo fer cijena . Te air locker za 3150 kn . 4x4 performans .

Vjerojatno je netko vidio ponudu .

Vrh

PostPostano: uto pro 29, 2015 17:00 

Ali sve njegove cijene su bez pdv-a. Na Wilija mislim.

Vrh

PostPostano: uto pro 29, 2015 18:35 

Da, pise veleprodajne cijene ... Preko neke firme u troskove ubaciti :) .

Vrh

PostPostano: uto pro 29, 2015 18:39 

Digger je napisao/la:
Ta cijevčica je odušak. Ali mislim da od zadjeg difa ide u jednu štoplampu kao odušak ako se dobro sječam, ili je tako bilo na mom Terranu. :hm ... U glavnom nema zadnju blokadu/šperu, ako nije naknadno ugrađena....
Imam ti dosta tih manuala od Vitare, ako ti trba pošalji mi svoj mail na PP. Imao sam i ja kratku 1.6, 8ventila....

Hvala na ponudi . Posaljem mail adresu . Nesta sam nasao kod stranaca na netu . Zuki world ili tako nesto . Odusak je ipak , nasao sam i video koji to 24 slicice u sekundi potvrdjuje ...

Vrh

PostPostano: čet pro 31, 2015 16:53 

Digger je napisao/la:
Ta cijevčica je odušak. Ali mislim da od zadjeg difa ide u jednu štoplampu kao odušak ako se dobro sječam, ili je tako bilo na mom Terranu. :hm ... U glavnom nema zadnju blokadu/šperu, ako nije naknadno ugrađena....
Imam ti dosta tih manuala od Vitare, ako ti trba pošalji mi svoj mail na PP. Imao sam i ja kratku 1.6, 8ventila....

Hvala najljepse za poslano , ima svekolikih korisnih stvari . Kad gledam , citam , osijeca se duh profesionalnosti u svemu sto su radili i štih tih 80-tih 90 - tih ...

Godine lete , a svakako prebrzo .

Da li ste radili izmjenu seta kvacila na Vitari dok ste vozili ? Ja taman nahvalio moju , kad nakon sumnji na kvar koji nadolazi , sve vise me asocira da cu morati posegnuti u djep i kupiti set . Tvrdo kvacilo , dotezao sajlu par puta , sad vidim da je sve gore . Zapinje kad ušaltavam , zareza u rikverc , kad je ugasen motor ,šalta se vrlo lako ...

Vrh

PostPostano: pet sij 01, 2016 13:24 
Off roader

A ne sječam se. Ali koliko se zmislim, pogledaj obavezno prijelaz sajle u motorni prostor. Tamo hoče se sajla urezati u sam lim...pa se teško šalta. :wink:

Jeep CJ, YJ, Nissan GR, Defender, Isuzu 2,8TD - Križanac

Vrh

PostPostano: pet sij 01, 2016 17:33 

Sretna i Blagoslovljena Nova 2016 !

Gledao sam , cini mi se da je propala sajla u u profil na samoj polugi koja ulazi u menjalnik, morat cu nabacit podlosku da odvojim od posmaka . Matica M6 je duboko u u profilu . Problem je sto je sve usko i nepregledno , a neznam kako u biti treba biti . Svakako treba vremena da isprobam varijante . Ako nebude to rijesenje , moguce je da je korpa otvrdnula , iako lamela vuce i nije proklizavala . Sajlu je netko mijenjao prije mene , kao nova je. Zapinje u 1 i u R , hvata mi pogon na samom dnu , sto bi znacilo da lamele ima , jer vuce kao lud . Moguce je da je netko minja samo lamelu . Jer koliko vidim moze se kupiti zasebno , umjesto kao kod vecine samo cili set kvacila .

Vrh

PostPostano: sub sij 02, 2016 23:27 

Malo mozebitnih korisnih informacija . Set kvacila komplet za Vitaru dojde oko 1650 kn Aisin , kod svih manje vise isto . Ima i skupljih. Komparacija koja dijeluje i mocnije i šira je povrsina za 20 mm , je od Suzuki X-90 i kosta cca. 1400 kn . 20 zubi 220mm , a za Vitaru 20 zubi 200mm do 215mm skuplji setovi .

Sumnjivi mi simptomi , sad radi ovako , sad onako , štelam sajlu a na kraju prijatelju uistinu se urezao lim kod firewola , fali ga preko cent dok dokuci sajlu . Samo sto ne pukne na 2mm ostao . Jedna voznja u bespuce i puce . Zavariti cu nadomjestak (kakva rijec) i olabavit sajlu.
Set je ipak dobar .
Vec sam splanirao izvaditi motor , za izmjenu seta kvacila , osobno mi je lakse tako , jel sam vise tome trenutno prilagodjen u svojoj skromnoj radionici . Usput bi odradio anlaser i štošta oko motora .
Javim rezultate .

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: