HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: uto lip 18, 2019 16:05.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: opet off roader
PostPostano: ned lip 17, 2012 21:34 
Off roader

Evo da se pohvalim, stigao 413. 85 g, trul u 3 PM, zuji, lupa, ma katastrofa.
Pola toga ne radi, nema zadnjeg sica, ima neku kutiju, sve pošarafljeno, ima i neku jadnu ceradu.
Izbija bubrežne kamence.
Danas išli s njim u Glinu na radnu akciju (stari i ja), i prvo kad smo došli doma stari izljubio svog granda. Sav se ukočio u suzukiju.
Jedna od par stvari koje valjaju na tom autu je motor. Pali na pola zuba, netko mu je promijenio frgić, auto troši 6 (šest) litara, za ne povjerovati.
Odmah je i isproban, pogoni rade besprijekorno, nisam ga štedio, di sam naumio, tu sam prošao.
Uzak i kratak, može se provući na više mjesta neko neki drugi auto (npr. bivši ćiro), ali, mislim da neće biti dugo kod mene. Neudobno, sav se polomio u njemu, ne daj Bože malo se brže provozati ako nije ravna cesta,
vruće u njemu zakipi mozak.

E sad, koji su problemi.
1. Ne radi brzinomjer, nema gas sajle, Od kud ona ide?
2. ne radi pokazivač temperature, gdje bi trebao biti senzor?
3. ne radi pokazivač količine benzina, gdje da to tražim?
4. zuji kad pustim kvačilo (u leru), i kad puštam kvačilo kad krećem, lupi
5. ne ide preko 75, mjerio GPS-om, 5. brzina, 2500 okr. ima brzinu 65-70

Ma ima toga, bit će i koja slika.

Na prednjim kotačima nema onog čuda za uključivanje pogona.

Vrh

Naslov: Re: opet off roader
PostPostano: ned lip 17, 2012 22:00 
Off roader

koliko novaca si ga platio ako nije tajna

Vrh

PostPostano: ned lip 17, 2012 22:54 
Off roader

10000
Dam ga za iste pare. nije to za mene. Regan je do 12 mj.

Vrh

PostPostano: pon lip 18, 2012 00:06 
Off roader

ja trenutno samo razmišljam o kupnji ali jel to nije puno novaca za tu godinu a kažeš da je truljav a i neznam šta si mislio da je zuks limuzina ne to je koza koja svuda ide jel tako svemirac

Vrh

PostPostano: pon lip 18, 2012 08:33 

Lovac, wellcome to the club :hihi :hihi treba si to več prije znati..............
A šta si očekivao od 27 godina stare 413ke koja je več pre 22 godine izašla iz proizvodnje :nez
To je česta greška onih koji bi samuraja pa jih premami niža cijena neke 410 ili 413. Razlika je ka kad bi uzeo LR seriju 1 i očekivao vožnju ka sa defenderom.
A kupci zbog neznanja često greše pa jim uvale stare modele pod samurai.

jura je napisao/la:
neznam šta si mislio da je zuks limuzina ne to je koza koja svuda ide jel tako svemirac

Tako je, ko treba limuzinu treba dobro platit i uzet bar SJ 80 ili jimny, mada ni tu ne možeš očekivat mnogo luksuza jer nije ni namjena niti može tako mali i lagan auto biti luksuzan. Ipak su za 413 pa i za stari samurai ova dva zadnja modela mercedes što se vožnje tiče. Ali opet ne možemo govorit o luksuzu jer je auto jedostavno premali...........
Uglavnom namjena mu je drugačija i nije slučajno skuplji od mnogih luksuznih terenaca.
Kad bi tražio automobil u samuraju, ja ga ne bi nikad uzeo ni da mi ga neko pokloni. Ko treba luksuz neka uzme GC ili nešto drugo. Može ga kupit za manje love nego dobrog samuraja.
Davno sam več napisao da treba pored ukija imat i osobni automobil ako se vozimo više po cesti i na duže relacije.
Tak je kod svih kratkih terenaca ove vrste, vitara kratka, niva, LR serije1-3, feroza i slični kračeg međuosovinskog razmaka. Ni mali pajero nije baš neki auto što se toga tiče, mada se u nekima od nabrojanih da malo normalnije vozit.
Za pravu vožnju je GC, disco, novije cruzerice i slično. I između sterijih serija landkruzerica i novijih je drastična razlika u vožnji i luksuzu.
Zato treba znati šta nam treba i šta tražimo od automobila, prije nego ga kupimo. Što se udobnosti tiče rezlika je več između istih automobila i zavisi več od dužine modela. Kratki ne može nikad bit udoban ka dugi model.
A što je auto manji veča je kanta naravno. Ali zato ima neke druge prednosti........pa ko voli neka izvoli.

Vrh

PostPostano: pon lip 18, 2012 08:49 

lovac je napisao/la:
netko mu je promijenio frgić, auto troši 6 (šest) litara, za ne povjerovati.
.

Bar netko ko če mi vjerovat na rječ kaj stalno govorim......da treba originalni frgič što prije bacit u smeče.

lovac je napisao/la:

E sad, koji su problemi.
1. Ne radi brzinomjer, nema gas sajle, Od kud ona ide?
2. ne radi pokazivač temperature, gdje bi trebao biti senzor?
3. ne radi pokazivač količine benzina, gdje da to tražim?
4. zuji kad pustim kvačilo (u leru), i kad puštam kvačilo kad krećem, lupi
5. ne ide preko 75, mjerio GPS-om, 5. brzina, 2500 okr. ima brzinu 65-70

.

1. vjerovatno otišla sajla. Nači češ je pored leve noge vozača kad podigneš tepih.
2. Na termostatu, na usisnoj grani iznad alternatora.
3. Obično su problem oksidirale žice na rezervaru goriva.
Najpre promjeni sajlu brzinomjera. Vjerovatno če poslije promjene sajle proradit sve jer preko sajle ide masa.
4. zuji ti mjenjač. Pregledaj ulje najpre. Gdje lupi???? Vjerovatno zadnja prema, ili........
5. mora ič preko 100 dok samurai ima duži prenos i piči i do 145 ak je dobar. Pogledaj da nije neko stavil reduktor od 410 mada bi i tad trebao povuči do stotke. Više teško.......
Za 2500 okretaja je brzina normalna 75-80. Na 3000 ide cca 90 u petoj brzini. Govorim za samurai koji ima duže difove, brzine u mjenjaču su iste.

Vrh

PostPostano: pon lip 18, 2012 10:21 
Off roader

Sajla od brzine je pukla, izvadio je i trebam novu.
Gdje su te žice odpokazivača goriva? S koje god strane krenem, ne vidim ništa.

slika
Prednji kotač, a hubovi?

slika
Jel to konektor za temp. ili onaj mali indikator desno(prije taj desno).

slika
Lambda?

slika
Frgić

slika

slika
Kvačilo sajla

slika
??

slika
Ovaj konektor ide dole na getribu? Sav je zaštopan smečem. Nije utaknut nigdje.

Jel prodaje netko kakvu otvorenu kabinu?

Vrh

PostPostano: pon lip 18, 2012 10:45 
Off roader

Treba se malo naviknuti na neudobnost i sve ok. Bitno da on ide.

Jel ima neki iskusni zukijevac da malo baci pogled na getribu i reduktor, da znam što bi trebalo popravljati?
Mislim, znam da ima, ali ima li itko volju pogledati?

Možemo negdje na teren, pa malo roštilj, pivo, gem ili tko što voli.

A NAJVIŠE ME SMETA ŠTO NE MOGU OTVORITI PREDNJU ŠAJBU! TO MI TREBA !!!

Vrh

PostPostano: pon lip 18, 2012 11:04 

Neudobnost je drugo ime za uki :wink: a to da ide, ide. I najbitnije, ne lomi se i nekvari.
Naravno ak je je u OK stanju.
Getriba se ne popravlja, jednostavno uzmeš drugu. A ako te ne smeta zujanje teraj dalje, taj je mjenjač neverovatno izdržljiv. Još nisam čuo da je nekom totalno otišla. Zato su i niske cijene za polovne, jer gotovo niko ne traži. Isto važi za reduktor. Se kaj se može eventualno pojavit je zujanje ležajeva (obično zato jer sipaju 90 ulje) ili puštanje semeringa. Sa tim da su reduktori nešto malo skuplji jer su traženi zbog raznoraznih prerada. Ili ipak ne prelaze cca 150 eura po komadu.
Uglavnom getriba i reduktor su buletproof i ne treba se niš bojat. Praktički neuništivo.

Ne radi ništa na satu dok ne promjeniš sajlu. Da dođeš do plovka moraš skinut rezervar (ak dođe do toga nahebo si). Žica je samo jedna, ispod zadnjeg branika (žute boje)
Hubova očito nemaš jer ta plastika ne može na hub. Tako je kod samuraja napravljeno. Kod413 bi trebali bit hubovi, očito jih netko skinuo.
Temperatura nije taj nego taj mali desno, jedna žica (čisto obična klema a ne konektor)
Lambdu 413 ni samurai sa frgičem nemaju. Ili je izduvni kolektor od i motora ili je neko uvalijo takav cijeli motor.
Frgazer je od zastave, ili neki fiat-
Na gertibu kod 413 ne ide ništa osim kabla za rikverc svijetla. Kod i samuraja idu dva kabla. Kod svih je još jedan kabel na reduktoru za lampicu 4x4. I to je sve od "elektronike" :hihi

Vrh

PostPostano: pon lip 18, 2012 11:41 
Off roader

Tko zna kaj su sve radili na tom autu u njegovih 27 godina.

Pošto bi se našla kompletna "kućica"?

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: