HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: čet ruj 20, 2018 09:56.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: pokazivac temperature suzuki
PostPostano: uto lis 23, 2012 19:27 

imam problem sa pokazivacem temperature na suzukiju sj 413 85gp.naime kad ga upalim nakon 2 min temperatura se digne na pola a nakon 5 min vec je zakucana u vrh,skinem cep na hladnjaku a ona tek mlackasta mjenjao sam 3 indikatora i sva tri isto pkazuju...molim ako je neko imao ovaj problem da pomogne..pozdrav.

Vrh

Naslov: Re: pokazivac temperature suzuki
PostPostano: uto lis 23, 2012 19:31 
Moderator

potraži u suzuki podforumu
inače kriva rubrika

Vrh

PostPostano: sri lis 24, 2012 09:07 
DoAdmin

Prebačeno u Suzuki forum...

Da nije do urice? Ako je tekućina je hladna a on pokazuje da je vrela, onda mogu biti samo 3 stvari: senzor, žice ili urica. Pošto si promijenio senzor, ostaju posljednje dvije... Koliko znam, ti senzori rade na principu otpora, dakle urica dobije određeni otpor koji tumači kazaljkom. Senzor se da staviti u posudu s vodom koju se zagrijava, pa se unimetrom mjeri otpor između terminala, koji bi se
s temperaturom trebao mijenjati. Ali ako si promijenio senzor, to valjda nije to. Ostaje da su žice negdje u kratkom spoju, punom ili djelomičnom, pa otpor koji dođe do urice bude premali ili preveliki, pa ova pokazuje krivo. Ili da je sama urica otišla, pa dobiva dobar signal ali pokazuje nebuloze.

Po meni ćeš morati izvaditi uricu pa testirati žice. No ne znam kako to izgleda na Suzukiju, pa mi je teško reći kako bi bilo najbolje. Kad smo kod frenda sumnjali na žice, izvadili smo uricu, otpojili je s konektora, pa je odnijeli ispod haube i novom žicom direktno spojili na kontakte senzora (paziti na + i - te na to da treba i spoj na akumulator). Upalili motor i gledali. Kad smo dobili iste nebuloze kao i u kabini, bilo je jasno da je urica otišla. Kužiš, na taj način smo eliminirali žice a bez prevelikog kopanja. S druge strane, ako imaš ili možeš posuditi uricu, možeš samo nju zamjeniti pa ćeš tako eliminirati uricu i ako problem ostane, onda su žice.

Vrh

PostPostano: sri lis 24, 2012 14:44 

hvala...probam pa javim...pozdrav.

Vrh

PostPostano: sri lis 24, 2012 18:25 
Off roader

Šta senzor ne bi treba bit uparen sa satom?
Koliko se sjećam, na senzorima postoje prstenovi/oznake u bojama (žuti, plavi,zeleni...), tako da ako ti je riknija senzor, a na njemu plava oznaka ne možeš ga zamjenit s žutim, IMHO.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: