HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: sri stu 20, 2019 21:32.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: upoznajte me s mojim suzukijem
PostPostano: pon srp 22, 2013 22:24 

otkud pocet,prvo nije mi jasno samurai,410 413 i jos koja oznaka,ja mislio to sve isto al nije izgleda
meni pise u prometnoj:
marka vozila:suzuki
tip voz.: samurai
model voz:410
pa bi molio sad nekog da me prosvijetli jel ja vozim samuraia ili ne?
vidim da svi pisu o promjeni fergazera,moj radi dobro al trosi puno,motor je 1.0 1990 god.negdje sam u nekoj temi procitao da od daihatsua pase,jel ima veze koji je motor ili je svedno(daihatsu 1,0 ili npr.1,3 il cak 1,6) a da se da pripasat lako bez glodanja i varenja i od jos kojeg auta pasu?

Vrh

Naslov: Re: upoznajte me s mojim suzukijem
PostPostano: pon srp 22, 2013 22:44 

evo slike fergazera pise na njemu AISAN,mislim da je to original suzukiev ili grijesim?
slika

slika

slika

windows 7 print screen

Vrh

PostPostano: pon srp 22, 2013 22:54 
DoAdmin

možeš postavit bilo koji frgič
samo moraš pravit međuploču
ima negdje na forumu objašnjenje
pa potražim
pa di cpiram ovdje

Vrh

PostPostano: pon srp 22, 2013 22:55 

i jos jedna stvar me muci,mislim da imam zadnju speru al ne radi,jel to serijski ili naknadno ugradjivano?i jel to opce spera? :hm
slika

slika

slika

slika

Vrh

PostPostano: pon srp 22, 2013 22:57 

lasta je napisao/la:
možeš postavit bilo koji frgič
samo moraš pravit međuploču
ima negdje na forumu objašnjenje
pa potražim
pa di cpiram ovdje

tu mi i je kvaka,neznam ja to napravit,znaci nema nijedan da pase bez prerada?

Vrh

PostPostano: pon srp 22, 2013 22:58 
DoAdmin

je špera je
e treba vidjet kaj joj je
potraži ovdje po podforumu suzuki
mora negdje pisat

Vrh

PostPostano: uto srp 23, 2013 09:20 
Off roader

Nije to špera u pravom smislu makar blokira kotače...
Namijenjena ja kao "pomoč" kad potegnete ručnu kočnicu (koja je smještena na reduktoru i koči kardan)
Da neme te "špere" ručna bi kočila samo jedan zadnji kotač,to joj je osnovna namjena ali i koristi u vožnji...

Vrh

PostPostano: sri srp 24, 2013 07:48 

pa to je jedna od glupljih stvari za koje sam cuo,sad cu ja to morati popravit da prodjem na tehnickom jer mi to ne radi

Vrh

PostPostano: sri srp 24, 2013 18:59 

Jbg Alien siguro prati i dao bi ti tocan odgovor u detalje gleda modela auta ali je trenutno uvrijeden pa se ne javlja :fuck a ja zagrizao na jesku :pl jer Histrion je izgleda covijek iz Slovenije koji zivi i u istri i u Sloveniji :mah to sam skuzio na slo forumu pa stoga molim i Aliena I Histriona da me izvine na zalijetanju....ponekad mi je jezik duzi od pameti a to nije dobro....
:bok Znam da je tema zatvorena ali molim obojicu jos jednom da me izvine...

Sto suzy ima dobos rucne kocnice na zadnjem kardanskom vratilu (siguro da jer je to klon jeepa-a MB)? Ako je tocno tada nema govora o speri jer u 4x4 modu koci se zadnje kardansko vratilo i koci citav pogon, kod lade sa cent otvorenim diff je moguce prikociti lagano ako neki od zadnjih kotaca vrte u zraku jer se dio momenta prenese na drugu stranu. Cak sam msilio ugraditi jos dvije sajle za poteznim rucicama da mogu kociti kotace pojedinacno recimo traction control by manual....nesto kao MC Laren u doba D Coultharda sa prve trke u Australiji kad su ekipu osisali za citav krug, no moj projekt nije zazivio jer ja lajka otisla...
Ako ti rucna drzi onda se ne brigaj i ne radi nista, stavi auto u 1 brzinu i polako pustaj kvacilo ako se ugasi motor tada ti rucna drzi....to je stari soferski trik iz 70-ih godina...jasno da u primorju ja samo potegnem rucnu na uzbrdici od 18% pa je odmah istestirana...
Glede slika auta tribalo bi sve rastavit dobro ispjeskarit i nanovo ofarbat + bitumen te poc kod nekoga da ti ga podigne za 5-6 cm te stavit bolje gume (vise) i imat ces auto da ga vise nikad neces pozelit prodati. Moj prijatelj je isto tu na forumu samo ne znam da li prati on je ubacio unutra folkswagen motor 1.9D a mislim da mu je stari motor na prodaju...nek se nadje...

Vrh

PostPostano: sri srp 24, 2013 22:42 

onda je to bas spera,al svejedno ne radi
vise me brine sto auto hladan na zub upali a sto je topliji duze vergla,a kad je skroz vruc,dugo vergla a i kad upali nece primit gas 10-15
sek. i onda radi bez greske i prims gas normalno,ideja kakvih?
pjeskarit nema jos smisla,dizat ga nema smisla jer su diferencijali gdje jesu,e da,sta se desava s felgama od nive,navodno pase original,pa bi ga tako podigao sa 16.najticama a sad su gore 15 :hm

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: