HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pet ruj 20, 2019 21:24.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: poluosovina
PostPostano: čet ožu 20, 2008 16:03 
Off roader

za frenda trazim:

dugacku poluosovinu za land rover 1964 g. s "grubljim zubima "

ako netko ima neku informaciju bio bih zahvalan

pozdrav

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon ožu 24, 2008 21:49 
Moderator

prednju ili zadnju???
Koji model land rovera? mada ih te godine nije bilo previse
Grublji zubi??? Trebas napisati koji je to broj zubi

Vrh

Naslov: Re: poluosovina
PostPostano: ned lis 13, 2013 14:30 

Meni pukla prije pola sata, auto neće da ide na zadnji pogon, ide na sva četiri. Zeznuo se pa vozio po cesti na sva četiri i kad sam se trebao polukružno okrenuti nešto je puklo, poslije toga neće u zadnji pogon da vozi..Kako provjeriti koje je pukla a da ne rastavljam ništa???

Vrh

PostPostano: ned lis 13, 2013 19:47 

Ako imaš blokadu zadnjeg diffa tada je lako jer sa ukljucenom blokadom i mjenjačem u brzini sa podignutim zadnjim mostom ili samo jednim kotaćem u zraku puknuta poluosovina će se okretat....
kod limit slipa je isto to moguće napravit jer i on drži neko vrijeme
kod otvorenog je nemoguća misija je on uvijek vrti tj prenosi moment gdje je najmanji otpor dakle ako ga podigneš - cijeli most...tada se nece nista događati jer ce okretati onaj odlomljeni patrljak a kotači stoje...ako pak podigneš samo jedan kotač tada opet problem jer ako je polomljeni u zraku tada se ništa ne događa bilo da vrtiš rukom kardansku osovinu ili kotač jer ide na njega a ako pak polomljenog držiš na podu a zdravog uzraku tada opet ne vrti jer se okrece onaj patrljak koji je sada na podu jer ima manji otpor od onog kotača koji je u zraku....... ovdje jedino ako imaš sreće pa ako okrećeš kotač koji ima polomljenu poluosovinu možda čuješ kako onaj odlomljeni dio struže ili udara po cijevi od mosta tj cuju se neki zvukovi...na žalost mora se metodom provjere...tako da okrećeš samo glavčinu i usporediš kolika je razlika u otporu između jednog i drugog...
Isprobaj ove metode pa možda bude sreće...
skini glavčinu doli i povuci poluosovinu van, puknuti ostatak češ morat sa magnetom....ne vozi se puno jer onaj odlomljeni komad nije centriran pa ceš sje pogonski most....to ti je stari trik kod part time pogona da kada pukne zadnja sa 4x4 tj prednjim pogonom se dovučeš do doma...nekom kolegama iz zaje...ancije znadu i reduktor staviti u prazan hod....pa se smiju kada ovaj pusti kvačilo a ono ništa....auto stoji jer je ubiti u leru....kod tebe auto stoji jer diferencijal vrti onu puknutu poluosovinu...bolje rečeno onaj preostali komadić...

Vrh

PostPostano: ned lis 13, 2013 20:52 
DoAdmin

ako se ne varam
da je riječ o seriji ll
pa skini onu tzv.zvjezdu i izvuci poluosovinu pa vidi
ili još bolje vidi da nije pukla sama zvjezda
da deffu je na vrhu poluosovine zvjezda u sredini nazubljena a izvana 5šerafa

Vrh

PostPostano: ned lis 13, 2013 22:56 

uspio sam locirati koja je pukla, zadnja lijeva tj ona duža. Da riječ je o seriji 2a i ta poluosovina je bila prije zavarivana na tom mjestu pa je zato valjda pukla ili je problem što sam se vozio i polukružno okretao sa tim pogonom?? Skinuo sam glavčinu i poluosovina je pukla nekih 6cm dalje od glavčine, kako ovaj komad što je ostao unutra izvaditi, ne znam baš da to magnet može izvaditi, možda ju izbušiti, naviti navoj pa šarafom povući???

Vrh

PostPostano: ned lis 13, 2013 23:31 
DoAdmin

teško ju je izbušit
trebao bi ju nekako iščačkat
izvadi i drugu
pa pogledaj s druge strane dali je moreš s čime pogurnuti
odnosno pogledaj da nema kakvi bolcn kroz sredinu diferencijala(odnosno u samom srcu)
ako ima treba uzet navojnu šipki što tanju i probat kraj tog bolcna izgurat na drugu stranz
jer ona bi treba ič lagano

Vrh

PostPostano: pon lis 14, 2013 14:27 

Napokon je vani, izbušio sam ju, narezao navoj i izvadio, već je bila navarivana i glavčina je bila uvarena zajedno sa poluosovinom.E sad me zanima dužina poluosovine je negdje oko 76 cm a kad sam zvao dijelove oni vele da je dužina poluosovine za seriju 2 i 3 oko 66 cm.Jel tko zna dužinu ove zadnje lijeve od prvih defendera jer mi se čini da je podvozje ugrađeno od prvog defendera???? I glavčina mi isto tako treba....

Vrh

PostPostano: pon lis 14, 2013 19:24 

Problem: izgleda ove poluosovine što ja imam ili nisu od landa jer je i glavčinai poluosovina iz jednog komada, i ljeva i desna e sad kako te naručiti tj vratiti prave od landa???

Vrh

PostPostano: pon lis 14, 2013 19:37 
Off roader

Naruči iz UK preko interneta.

Mogu ti pomoći ako treba, ali bolje nazovi ovdje

http://www.vozila.com.hr/handlers.asp?handlerId=175

i čovjek će ti naručiti direktno izvana(britpart).

Meni ispadne jeftinije preko njega jer često ima rabljenih, koje su u 1/3 cijene, a ako su nove transport za poluosovinu je tebi cca 150 kn, a on naručuje na palete za sebe ionako, pa ispadne jeftinije kupit od njega nego sam naručivati kad dodaš poštarinu.

Drugo je kad nabavljam više toga za sebe i prijatelje, ali baš mi je nedavno došla pošiljka, tako da ti idućih par mj ja ne mogu naručiti.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: