HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pon stu 18, 2019 08:07.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kupnja Wranglera - pomoć!
PostPostano: pet ruj 18, 2015 11:16 

Pozdrav ekipa!

Treba mi pomoc oko kupnje Wranglera. Imam dvije opcije koje su mi trenutno zanimljive.

Prva je ovaj crveni TJ:
http://www.njuskalo.hr/auti/jeep-wrangl ... s-13116668
Svaka informacija o autu dobrodosla (autor prerade, koji lift kit i sl.) posto sam nisam uspio puno saznati:)

a druga je:
http://www.njuskalo.hr/auti/jeep-wrangl ... s-13116668
Ovaj mi je interesantan radi motora sta se ostalog tice i nije bas u najboljem stanju, dosta hrđe itd. I jos da ne spominjem lisnate opruge.. pa ako netko ima iskustva sa preradom YJ-a na spiralne opruge (isplativist/cijena) bio bi zahvalan!

Hvala!

Vrh

Naslov: Re: Kupnja Wranglera - pomoć!
PostPostano: pet ruj 18, 2015 12:50 
DoAdmin

stavio si dva ista njuškalo linka

Vrh

PostPostano: pet ruj 18, 2015 12:57 

Ups.. greska kod kopiranja.
Evo tocan link:
http://www.njuskalo.hr/auti/jeep-wrangl ... s-14982153

Vrh

PostPostano: pet ruj 18, 2015 15:29 
Moderator

Obadva su interesantna. Spiralne opruge su udobnije na cesti ali imaju manji hod od lisnatih. Velika prednost prvoga je godište, lift i ostala oprema. Mana je motor ali to nije veliki problem jer se jednostavno može motor promijeniti. Drugome je cijena previsoka u usporedbi s prvim. Hrdja je i nije problem. Ja bi radne drugoga ali treba srušiti cijenu. Zašto bi lisnate opruge bile problem. Osim udobnosti. Treba dobro procijeniti što se dobije i što treba napraviti i popraviti. Ako imaš mogućnosti provjeri obadva pa odluči. Kod prvog mi je malo sumnjiva cijena s obzirom na opremu i ono što nudi. Dobro pripazi jer možda nešto nije u redu. Prvo provjeri jeli sve legalno (upisano) ili ne. pogotovo vitlo i gume. Jer ako nije imaš problem na svakom tehničkom i eventualno s policijom.

Vrh

PostPostano: pet ruj 18, 2015 17:08 

Hvala na brzom odgovoru! :D

Da jos malo razjasnim situaciju. Vec za pocetak cijena kod oba nije fiksna tj. za crvenog je vec spustena cca 1k€, auto je provozan i meni se cini da je sve vise manje ok. E sad na autu se vide tragovi koristenja, vise manje kozmeticke prirode (hrđavi branici, farba ostecena, udubljena hauba, unutrasnjost koda je prevozio... :hihi znate sta mislim i sl.), check engine light stalno svijetli :? ali kaze da je to radi plina sta je i moguce. E da pise da su gume 34" ali mi se bas i nisu cinile, straznje led svijetlo :lol: ,od 80-100 km/h osjete se lagane vibracije.. Ima razloga za nizu cijenu. Vidio sam da je poklopac kucista prednjeg diferencijala G2(valjda dana44 unutra??), proguglao i vidio da je dosta :lo , ali sam vidio da se moze kupiti i samo poklopac pa sad ti znaj?? :hm Od vlasnika sam malo saznao jer on ga je kupio, vozio i to je vise manje to..
Nema druge nego jos jednom otic pogledat i uzet sa sobom nekog pametnijeg!

Ovaj drugi je i meni primamljiviji radi 4.0 motora, potrosnja je manje bitna stavka posto se sa njime nebi radilo vise od par tkm godisnje, samo da je cijenu spustiti i onda ostatak love utuci na uredjenje. Za cca 3k€ mislim da bi ga se dalo solidno srediti. :)

Evo kad zapnes za Jeep-a, danas skoro pobrao kaznu pokusavajuc stic crnog Wranglera kroz Crikvenicu.. onako da ga malo iz blizeg vidim.. :hihi

Vrh

PostPostano: pet ruj 18, 2015 21:44 
Moderator

Po mome onaj drugi (4.0) je vredniju truda(makar je stariji). Za manje novaca od 3k eura dodas lift (4"), vitlo, Tako znaš što imaš. S druge strane onaj prvi je noviji ali mi je cijena malo sumnjiva za to godište i s tolikom opremom. U svakom slučaju treba ga ponovo pogledati i to detaljno. Provjeriti sve pogone, moguća curenja ulja, čudne zvukove i lupkanja, prednost je plin(???). Ako se još da spustiti cijena(zbog raznoraznih oštećenja i ogrebotina) tim bolje.
Ja osobno bi radne automatom.

Vrh

PostPostano: pet ruj 18, 2015 21:50 
Moderator

malo skuplji ali to je samo želja: http://www.njuskalo.hr/auti/jeep-wrangl ... s-15940928

Vrh

PostPostano: ned ruj 20, 2015 14:37 

Nekako se i ja slazem s time da je 4.0 vredniji truda, pogotovo kad vecinu posla mogu napraviti sam! Danas i sutra cu ic pogledat oba pa javim kad padne odluka.
Vec sam gledao automatka ali malo je van budžeta.. :(

Vrh

PostPostano: uto ruj 22, 2015 11:00 
Off roader

ovaj prvi W je u okolici mene i par puta sam ga vidio na lokalnim susretima i dečko je divljak ... ne pazi ga ni mrvicu
ALI koliko sam vidio i pričao s njime dosta je uložio , ima skraćen prijenos , danu 44 i reduktor 242NP ....
moje mišljenje je da bi rađe uzeo W

Vrh

PostPostano: uto ruj 22, 2015 11:05 
Off roader

upsss kriva tipka .... mojemišljenje je dabi rađe uzeo W na federima nego na lisnatima .
imao sam prilike vozit i jedan i drugi a trenutno vozim na lisnatima al pripremam da preradim na opruge !

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: