HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pet stu 22, 2019 22:20.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kupnja Cherokee-ja 2.8 crd 2006.-2007.
PostPostano: sub tra 09, 2016 20:15 

Drustvo,

odmah da se ispricam na vjerojatno prozvakanoj temi, citao sam dosta na forumu, ali znate kako je, zato valjda i postoji forum :)

Dakle, Cherokee-je volim od mladosti i kao teenager sam se zamisljao u jednoj kockici iz 2000. :)

Sad mi je to malo ipak prestaro i prespartansko za obiteljski auto. Sad me zanima kupnja ovog iz naslova. Moja pitanja su:

1) Sto mogu ocekivati od potencijalnih kvarova kad kupim rabljeni s cca 100.000 km?
2) Koliko para moram pripremiti za popravke i servis takvog rabljenog ako ga zelim dovesti u pic pic mehanicko stanje?
3) Gdje kupujete gume i koliko ih placate?
4) Ima netko iskustva s uvozom? Ispadne puno kad se placaju davanja za uvoz takvog rabljenog ili se ja varam?

Auto kupujem iz gusta za sebe, a vozit cu ga obiteljski barem 5 godina, cca 15.000 km godisnje... mogao bi si priustiti i skuplje aute, vec imamo jedan "normalan" auto u garazi ali ovaj mi je zapeo za srce nekako...

Vrh

Naslov: Re: Kupnja Cherokee-ja 2.8 crd 2006.-2007.
PostPostano: sub tra 09, 2016 21:54 
Moderator

Možeš očekivati isto kao i sa svakim drugim automobilom
Popravci su pitanje prijašnje upotrebe i vlasnika. Ako se brinuo kako treba onda velikih iznenađenja nebi smjelo biti.
Cijena servisa zavisi od tebe. Redovni servisi nisu toliko skupi jer je to uglavnom zamjena razno-raznih filtera i ulja. Tu cijena može biti viša zbog ulja u mjenjaču, reduktoru i difeerencijalima.
Davanja pri uvozu ne znam tako da ćeš to morati potražiti. Ali takvih ima i kod nas.
Evo jednog na njuškali: http://www.njuskalo.hr/auti/jeep-cherok ... las-425148
Ako su gume standardne toga ima koliko hoćeš, a ako želiš terenske onda je to uvoz ili protektirane.

Dijelova ima i kod nas u nekoliko trgovina. U najskupljem slučaju ovlašteni. Inače internet kao najjeftinija opcija

Vrh

PostPostano: ned tra 10, 2016 09:03 

Hvala na odgovoru. Citao sam na forumu i o Jeep klubu Hrvatska, sto je na kraju s njim, jel postoji ili ne? Ima li neki link do njih?

Vrh

PostPostano: pon tra 11, 2016 22:57 
Moderator

Još uvijek postoji. Web-a nema ali ima FB.Potraži "Jeep Klub Hrvatska" odnosno "Jeep Club Croatia". Link: https://www.facebook.com/jeepclubcroati ... page_panel

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: