HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pon stu 18, 2019 02:56.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: G.C. 5.2 95.god. O.D problem
PostPostano: sri lip 29, 2016 00:22 
Off roader

Od prije 10-ak dana sam poceo imati problem da mi se sam gasi overdrive mod....to jest kad god palim auto odmah na kontaktu mi sija zuta lampica na O.D dugmetu i svaki put moram stisnuti dugem da bi ugasio lampicu....to se desava skoro svaki put po paljenju auta u zadnjih 10-ak dana....auto vozim 6 god.i to mi se nikad nije desavalo,nema nikakvih problema sa motorom i mjenjacem a mjenjac radi perfektno,vrlo rijetko sam koristio to dugme....ima li ko ideju sta bi to moglo biti ?....klemu sam skidao na par minuta ali ista stvar....ovo izuzetno smeta i nervira jer ne salta kako treba i nema petu brzinu kad je ugasen O.D mod.

Vrh

Naslov: Re: G.C. 5.2 95.god. O.D problem
PostPostano: čet lip 30, 2016 22:46 
Off roader

Juuuuuhuu,zar je moguce da vise nema strucnjaka za jeep na ovom forumu,ili za ovaj problem jos niko nije cuo????
Bar da znam odakle da pocnem,jer ovo je bas cudna pojava?

Vrh

PostPostano: čet srp 21, 2016 17:34 
Moderator

skidanje kleme na par minuta nije dovoljno. Potrebno je puno više vremena. Najbolje preko noći. Ako sve radi kako treba nakon gašenja, elektronika mjenjača i glavni kompjuter kod provjere svih senzora postavi OD u off. Problem nije jednostavan. Problem može biti u kontrolnom modulu mjenjača, u solenoidu 4 brzine, i konačno u ožičenji odnosno kontaktima. Koja je godina GC i koji mjenjač? Neda mi se tražiti

Vrh

PostPostano: pet srp 29, 2016 23:22 
Off roader

95 god. je a mjenjac bi trebao pogledati koji je....po nekad se desi da kad upalim auto da se ne gasi OD. ali u glavnom se non stop gasi i imam problem zbog tog....znam ja da mene nece normalan kvar zadesiti....da je bar znati odakle krenuti....

Vrh

PostPostano: sub srp 30, 2016 01:52 
Moderator

Ja bi počeo s najjednostavnijim. Provjera konektora na mjenjaču. Možda je negdje slab ili korodirani kontakt pa radi takve probleme. Isto provjeri konektore i kontakte na kontrolnom modulu. Trebao bi biti pod zadnjim sicom iza vozača (nisan siguran). Sve drugo zahtjeva otvaranje mjenjača.

Vrh

PostPostano: sub kol 06, 2016 23:38 
Off roader

Kontrolnog modula nema pod zadnjim sicom,tu je samo pojacalo od radija,par konektora koji su na mjenjacu su kao novi ali sam malo stisnuo pinove i zaspricao kontakt sprejem ali sve je isto....ne razumijem kako je moguce da se ovo desi iz cista mira i da po nekad ne pali lampu OD kad upalim auto....a na prekidac normalno se da ugasiti i upaliti....gresaka nema kad ga testiram preko chec engine lampice na 3 puta kontakt on-off

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: