HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pon lis 21, 2019 03:06.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Quadra-Trac 4x4 pogon na GC 1997. god.
PostPostano: ned srp 02, 2017 10:50 
Off roader

Zapeo mi je za oko jedan Grand Cherokee (ZJ) iz 1997. godine s 4.0 motorom, povisen i s vecim gumama sto mi jako odgovara, ali ima Quadra-Trac 4x4 pogonom s kojim do sada nisam imao iskustva (na Cherokee-u imam Selec-Trac).

Po onome sto sam nasao na Internetu (forumi i Wikipedia ... [url]https://en.wikipedia.org/wiki/Jeep_four-wheel-drive_systems[/url]) postoje dvije verzije tog pogona: jedna (NP249) se ugradjivala od 1993-1995 i ta nema low-range lock, a druga (NV249) od 1996-1998 i ta ima low-range lock (znaci, da zalocka prednju i zadnju osovinu u odnosu 50:50 kad je selektiran low-range).

Molio bih nekoga s foruma tko ima takav auto iz 1996-1998 razdoblja da mi potvrdi da li je to zbilja istina ili ne. I kako taj lock u low-range drzi na terenu? Auto mi ne treba za nekakav hardcore offroad i natjecanja (sa samim sobom), ali bih ipak volio da pogon bude u stanju podnijeti teze uspone i slicno.

Drugo pitanje ... Navodno je taj viscous coupler u transfer case dosta osjetljiv i ne izdrzi bas previse kilometara pa me zanima kakva su iskustva po tom pitanju i koliko bi taj kuplung trebao izdrzati uz dobro odrzavanje - sve 4 gume iste, redovita zamjena ulja, itd.

Vezano na prethodno pitanje ... Viscous coupler se moze kupiti (zasebno ili u kompletu za reparaturu reduktora, nije bas jeftin, no glavno da je raspoloziv), ali ono sto me brine je - tko ga je u HR u stanju zamijeniti, a da nesto ne zbrlja - kakva su iskustva sa serviserima sto se toga tice?

Pozdrav.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: