HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pon ruj 23, 2019 03:27.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto svi 22, 2007 23:15 
Off roader

da, bas topo karte, kao slike su, znaci moguc print. mogu ti rec da su dosta tocne (bar dio koji ja koristim, okolica ivanica)

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub ožu 15, 2008 00:20 
Moderator

ovako vam stvari stoje sa topografskim kartama, naime proteklih mjesec dana sam se dosta igrao sa time i mislim da sam doktorirao to podrucje.....

prvo, nesto informacija o tome mozete pronaci na www.geografija.hr i vidjeti cete koliko posto hrvatske je pokriveno sa novim kartama....sta se tice onih starih vojnih iz recimo kasnih 60-tih i ranih 70-tih mogu rec da su tocne sta se tice sumskih puteva, naravno dosta se je gradova promjenilo dosta se je izgradilo....ali su dobre, recimo usporedimo sam okolicu buzeta stare i nove i ipak mislim da na starima ima puno vise puteva....treba imati na umu da je stare karte radila JNA i da nisu birali sredstva da ih naprave, ove danasnje se rade ipak sa ogranicenim sredstvima i ne poklanja im se tolika paznja kao sta je to radila JNA nekada.....

sta se tice TopoHR mogu odgovorno rec da je to shit nad shitovima jer sam je imao i jos je imam na garminu.....nema 1/10 puteva ucrtanih i sva mjesta su oznacena kao jedna tockica....stare karte imaju oznacena drva, kapelice, krizeve, groblja, crkve i tako dalje, svaki potok, svaka lokva, svaki bunar je unutra, dakle sorry geras ali bjeziti od tih karti ko od vraga....

ja imam cijelu hrvatsku na cd-u ali te stare karte, i nesto malo ovih novih ali sam u nabavci ostatka...

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto tra 01, 2008 13:13 
Off roader

Citat:
sta se tice TopoHR mogu odgovorno rec da je to shit nad shitovima jer sam je imao i jos je imam na garminu.....nema 1/10 puteva ucrtanih i sva mjesta su oznacena kao jedna tockica....stare karte imaju oznacena drva, kapelice, krizeve, groblja, crkve i tako dalje, svaki potok, svaka lokva, svaki bunar je unutra, dakle sorry geras ali bjeziti od tih karti ko od vraga....

Samo mali ispravak - topoHR ( topo2008 ) je topo karta za Magellane, a ako imate Garmina onda se radi o Adriatopo karti :)

Lijep pozdrav,

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub stu 15, 2008 17:10 
Off roader

Možda je najbolje otići na:
http://www.avijacijabezgranica.com/karte/
tamo ima oko 4,5 GB podataka i karata RH, BiH, Slo u mjerilima 1:25000 i 1:50000

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned stu 16, 2008 01:59 
Moderator

to su u biti i karte o kojima govorimo....

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned stu 16, 2008 17:56 
Off roader

u osnovi se dosta vidi iz ovih karti i mogu dosta pomoći u nekoj orijentaciji barem nagrubo ako neznaš gdje jesi kad zalutaš

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon stu 17, 2008 07:34 
Moderator

na kamo oko vidi forumu ima post u kojem sam pojasnio kako se te karte mogu koristiti sa PDA uredjajem koji ima GPS tako da u stvari ubacis te karte u PDA i vozis se po njima, program ti crta poziciju po njima.....sta je po meni 1000000000000 puta bolje od karti hrvatske koje nam se nude u elektronskom obliku sa garmina ili magellana.....naravno ne za cestovnu navigaciju ali za krstariti po recimo velebitu nema beda, skoro SVI sumski putevi su ucrtani osim onih koji su probijeni u zadnje vrijeme, ali ajmo ovako, ja jos nisam zalutao sa tim kartama.....

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri sij 21, 2009 10:26 
Off roader

kako isprintati dio karte koju skinem sa avijacija bez granica jer kad ju pokušam isprintati onda mi daje samo jedan kut karte a taj mi ne treba HVALA

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri sij 21, 2009 22:33 
Off roader

to i mene muči

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon vel 16, 2009 07:54 
Moderator

najlakse je uploadati kartu u ozi explorer i onda mozes raditi sa njom sta te je volja, ozi mozes skinuti na www.oziexplorer.com ali samo demo verziju sa kojom ne mozes kalibrirati kartu za navigaciju ali svejedno je mozes skrolati lagano, povecavati, smanjivati itd.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: