HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pet pro 14, 2018 04:02.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koji terenac odabrati?
PostPostano: čet lip 07, 2018 22:12 

I meni je sumnjiva kilometraza. I slazem se da je skup za 14 godina star auto. Prica je ovakva: To vozi deda od tog lika koji mi se javio i kod njih je auto od 2010. Preuzeli su ga s nekih 90000 km od dedinog prijatelja. Deda vise ne misli voziti aute jer mu istice vozacka i rijesavaju se auta.

E sad koliko je to pouzdana prica, neznam. Muci me nekoliko stvari. Zasto je sjedalica za dijete u autu i zasto ga zanima zamjena za neki polo ili bmw ako se zeli rijesiti auta. Tako da neznam koliko bas deda vozi taj auto. Ako nadjem vremena sutra cu ga otici pogledati mada sam vec ranije u postovima govorio da se ne kuzim u nista tako da tesko da cu primjetiti dali je kilometraza stvarna ili ne, a i druge neke mane :?

Vrh

PostPostano: pet lip 08, 2018 07:28 

u moru lažnih oglasa, na sve smo s pravom sumnjičavi, no ipak, dok ne odeš, vidiš, probaš nećeš znati. Obzirom da je registracija vidljiva, pravac tehnički i provjeriti bar taj dio. Cijena i nije nekaj visoka s obzirom na slike i priču
ps
ovo za sjedalicu, zamjenu ili tko vozi meni je skroz nebitno, mogu vam reći iz mog iskustva, da dedeki prvo vole stiskat (moj tata, ima sjedalice u auto kad su moja djeca kod njega, a dok je sam ne libi se potegnut preko 2xx km/h, veli samo da vidi jel još može. :evil:)
s druge strane, od frenda deda je vozil sa 70+godina i svako tolko je negde zapel, nekog kvrcnul i tak... ma sve relativno
odi, vidi, pogledaj i odluči

Vrh

PostPostano: sub lip 09, 2018 14:43 

Otisao sam pogledati onog grand cherokee-a. Dojmovi su sljedeci:
Ne izgleda bas onako kao sa slika. Sto se tice elektronike unutra, sve radi (prozori,sjedalo,siber,klima,grijanje sjedala). Hauba,gepek i ono staklo na gepeku nisu bas u funkciji tj oni amortizeri ne rade. Ima malo hrdje ispod vrata na pragovima. Zadnji branik je na jednom mjestu zaljepljen trakom koja je slicna boji auta (navodno se malo kvrcnuo u nesto kad je isao u rikverc pa je malo popucalo to iza). Sto se tice voznje...volan stoji malo u desno a auto se krece ravno. Dojam u voznji je koda vozim camac po valovima, sve nesto lelujavo. Cuo sam da se tom grandu inace zna ljuljati zadnji kraj pa ajmo reci da je to normalno. Sjedala su dosta istrosena ali to je tak kod Jeepa. Jedino sto me bas odusevilo je masina i mjenjac. Auto se cuje i ide koda ima 200 konja. Odlicno mijenja brzine,odlicno odradjuje kick down.
Imao sam priliku voziti cherokee 2.8 crd iz 2005 i sjecam se kad sam prebacivao iz D u P isao je glatko bez problema. Medjutim ovaj grand zapne na pola puta na R i onda opet treba otpustiti kocnicu i opet ju stisnuti i onda tek ide u P. Naravno svaki put drzim onaj gumb na mjenjacu. Reduktor nisam dirao. Bio je cijelo vrijeme u 4 all time. I malo me zbunjuje onaj mjenjac na kojem pise 1,2,3,4 sto znaci da bi trebao imati 4 brzine a svugdje sam na netu vidio da bi taj model trebao imati 5 brzina.

Sve u svemu nisam bas toliko odusevljen jer mi se cini da ima dosta tih nekih sitnica koje bi trebao tj htio promjeniti da ga se malo dovede u red a cijena mu bas i nije mala. Nisam jos nista odlucio,malo cu razmisliti pa se mozda covjeku jos i javim.

Vrh

PostPostano: pon lip 11, 2018 10:47 

Smatram da za 8.500€ auto treba biti kao da je izašao iz tvornice, a ne sa gro sitnica i istrošenosti.
Vjerujem da ima puno boljih opcija, po puno manjoj cijeni, pa čak i benzinca sa plinom.

Vrh

PostPostano: pon lip 11, 2018 11:59 

Hose46 je napisao/la:
I malo me zbunjuje onaj mjenjac na kojem pise 1,2,3,4 sto znaci da bi trebao imati 4 brzine a svugdje sam na netu vidio da bi taj model trebao imati 5 brzina.

ima D 4321 kad je D koristi 5 brzina kad je 4 koristi 4 i tako dalje

Što se tiče ovo prebacivanje iz P u D bi trebalo ići lagano...

Meni se isto ljuljao kad su bile prevelike gume i ovjes je bio na izdahu.

Vrh

PostPostano: pon lip 11, 2018 22:32 

Jas je napisao/la:
Smatram da za 8.500€ auto treba biti kao da je izašao iz tvornice, a ne sa gro sitnica i istrošenosti.
Vjerujem da ima puno boljih opcija, po puno manjoj cijeni, pa čak i benzinca sa plinom.

Meni se cini da je to ona neka prva cijena pa se kroz mjesece stajanja na njuskalu korigira :D

Vrh

PostPostano: uto lip 12, 2018 07:22 

s obzirom na sve što si napisao, ne vrijedi te novce, a "plovidba" je normalna pojava, za 8 i pol, mora biti sve u funkciji bez hrđe i istrošenih sjedala

Vrh

PostPostano: uto lip 12, 2018 13:42 

Hvala ekipa. Preskacem onda taj oglas.

P.S. Zvao sam lika 3 puta kroz vikend da mi poslika prometnu da odem provjeriti kilometre i svaki put neki drugi razlog zasto nemoze sad poslati. Tako da definitivno nesto ne stima tu.

Vrh

PostPostano: uto lip 12, 2018 17:16 

Kolko je meni poznato to može samo vlasnik vozila sa prometnom i osobnom. Košta 20kn i dobi se lista od 2007g.
Osim ak neš nije promjenjeno il imaš vezu :upi

Vrh

PostPostano: uto lip 12, 2018 22:19 

Tako je. Sve si tocno napisao. Mislim da kosta 26 kn. Ali ja sam mislio nekim zaobilaznim putem ici :D

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: